Koszykówka: AZS UMCS Lublin pokonał AZS Uniwersytet Warszawski

Po dwóch porażkach z rzędu, wreszcie zwycięstwo odniosły koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin. W sobotę, podopieczne Sławomira Depty pokonały przed własną publicznością AZS Uniwersytet Warszawski 56:48. Miejscowe dwa punkty zapewniły sobie w trzeciej kwarcie wygranej 20:6.

Pierwsze minuty meczu należały do lublinianek, które prowadziły nawet 5:0. Na 2 min i 30 sekund przed końcem pierwszej kwarty AZS UMCS wygrywał 10:6, lecz przyjezdne doprowadziły do remisu. Następnie koszykarki ze stolicy prowadziły 13:10, by na przerwę schodzić mając cztery punkty w zapasie. Trzecia kwarta to popis studentek z Lublina, które wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę, której nie oddały już do końca spotkania.

AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Warszawski 56:48 (10:10 16:20 20:6 10:12)
AZS Lublin: Szczęśniak 19, Hajduk 12 (2x3), Cybulak 10 (2x3), Trzeciak 8, Dąbkowska 7, Buczak, Kasprzyk, Smoleń, Bukowska, Góźdź
AZS Warszawa: Radomska 17 (3x3), Fiejdasz 9 (1x3), Romanek 8, Zabielewicz 6, Kijanowska 4, Bieniek 2, Tkacz 2, Opolska, Paprocki, Łapińska, Owczarek, Sobczyńska.