Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z MKK Siedlce i odpadł z Pucharu Polski

Siedlce – tego miasta nie będą miło wspominać koszykarki AZS UMCS Lublin. W sobotę, podopieczne Sławomira Depty przegrały z MKK w meczu o pierwszoligowe punkty, a w poniedziałek musiały uznać wyższość siedlczanek w meczu Pucharu Polski. Lublinianki uległy MKK po dramatycznej końcówce 54:55.

Todor Mołłow, szkoleniowiec MKK, w przeszłości trener kilku lubelskich zespołów, od początku poniedziałkowego spotkania dał szansę gry zmienniczkom. Wykorzystały to przyjezdne, które dominowały na parkiecie. W drugiej kwarcie role się odmieniły i to MKK zaczął dominować. Trzecią kwartę wygrały akademiczki z Lublina, ale ostatnia odsłona należała do siedlczanek. Ostatecznie miejscowe zwyciężyły 55:54 dzięki celnemu rzutowi Magdaleny Bibrzyckiej.

MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 55: 54 (11:16, 19:11, 9:16, 16:11)
MKK: Dobrowolska 17, Bibrzycka 14, Salska 8, Krzywoń 4, Mukosiej 4 oraz Chaliburda 6, Prochenka 2, Paczkowska, Urbaniak
AZS UMCS: Furdak 15 (3), Kaczmarska 10 (1), Antczak 9, Łodygowska 4, Skrzecz oraz Witkoś 11, Grygiel 3 (1), Smoleń 2, Poleszak