Koszykówka: Cenna wygrana Wikany-Startu Lublin

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi koszykarze Wikany-Startu Lublin. Czerwono-czarni pokonali w sobotę MCKiS Jaworzno 92:78. Dzięki kolejnym dwóm punktom, podopieczni Dominika Derwisza wciąż liczą się w walce o pierwszą czwórkę tabeli.

Sobotnia potyczka od początku przebiegała pod dyktando gości, którzy już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 18 oczek przewagi. Przyjezdni grali świetnie w defensywie, a w ataku co chwila dziurawili kosz zespołu z Jaworzna.

W drugiej i trzecie kwarcie minimalnie lepsi byli lublinianie. Ostatnią odsłonę meczu wygrali miejscowi, ale zwycięstwo Wikany-Startu ani na moment nie było zagrożone.

Patryk Pełka oraz Marcel Wilczek zanotowali double-double.

MCKiS Jaworzno – Wikana-Start Lublin 78:92 (8:26, 23:24, 21:22, 26:20)
MCKiS: Wróbel 20 (3x3), Spica 19 (3x3), Janiak 9, Przyborowski 6, Goldammer 6, Grochowski 5, Nowerski 5, Klocek 4, Gospodarek 2, Smyrdek 1, Bukowiecki 1
Wikana-Start: Czujkowski 19 (3x3), Pełka 16, Wilczek 14, Michalski 12, Mordzak 11, Szawarski 8, Kowalski 7, Sikora 5, Kaczmarski, Wiśniewski, Hałas