Koszykówka: Czarna seria wyjazdowa przerwana; świetna ofensywa dała Startowi wygraną

TOB
Wikana-Start Lublin, dzięki rekordowej w tym sezonie zdobyczy, przełamała wreszcie wyjazdową niemoc. Po dziewięciu porażkach z rzędu w gościach lublinianie pokonali Polonię w Przemyślu 98:85. Świetne zawody rozegrała trójka Łukasz Wilczek, Tomasz Celej i Marcel Wilczek, a z ławki kolegów dobrze wsparł Paweł Kowalski.

Spotkanie źle się rozpoczęło dla Startu. Gospodarze notowali fantastyczną skuteczność (w pierwszej kwarcie 80%!) i już po kilku minutach prowadzili trzynastoma punktami. Start nie poddawał się i mimo, że Polonia tylko nieznacznie pogorszyła się pod względem rzutowym (w całej pierwszej połowie 71%) do przerwy miał zaledwie pięć oczek straty.

Po zmianie stron lublinianie zagrali dużo lepiej. Dzięki świetnej postawie w ataku Celeja i Łukasza Wilczka, a także dominacji na tablicach Marcela Wilczka, Start cieszył się z bezcennego triumfu (dzięki niemu wyprzedził Polonię w tabeli).

Swoje trzy grosze dorzuciła ławka rezerwowych. W mecz dobrze "wszedł"Paweł Kowalski, który dorzucił 13 oczek, a także Adam Pawelec. W ciągu 15 minut rozgrywający zanotował pięć asyst.

Kolejny mecz Start zagra w sobotę w Siedlcach.

Polonia Przemyśl - Wikana-Start Lublin 85:98 (26:18, 16:19, 22:27, 21:34)
Polonia:
Płocica 17, Zabłocki 15, Kukiełka 15, Przewrocki 10, Musijowski 10, Wyka 9, Mikołajko 6, Partyka 3.
Wikana-Start: Ł. Wilczek 26, Celej 23, M. wilczek 17, Kowalski 13, Szymański 9, Łuszczewski 6, Marciniak 2, Pawelec 2, Drążyk, Ciechociński.