Koszykówka: Novum Lublin pokonał AZS Kraków 81:71

Koszykarze Novum Lublin odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi. W sobotę, podopieczni Piotra Karolaka pokonali przed własną publicznością AZS Kraków 81:71.

Pierwsi na prowadzenie po trafieniu Sergiusza Prażmo wyszli gospodarze. Za chwilę po celnych rzutach Marka Hajduka i Michała Szewczyka goście prowadzili 5:4. Na niespełna 3 minuty przed końcem meczu po rzucie Michaela Gospodarka Novum wyszedł na prowadzenie 12:10, którego jak się później okazało nie oddał do końca spotkania. Pierwszą kwartę lublinianie wygrali 20:15.

Kolejne 10 minut to coraz większa przewaga lublinian, którzy prowadzili nawet 12 punktami, lecz goście zdołali zmniejszyć straty do sześciu oczek. Po przerwie krakowianie rozpoczęli pościg i mieli już tylko dwa punkty straty. Ostatnia odsłona spotkania w Lublinie to przewaga gospodarzy, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Novum Lublin - AZS Kraków 81:71 (20:15 20:19 19:22 22:15)Novum: Wiśniewski 20 (2x3), M. Gospodarek 16 (1x3), Karolak 16 (3x3), Prażmo 12, Myśliwiec 10, P. Gospodarek 5 (1x3), Majtyka 2, Adameczek 0, Kowalczuk 0
AZS: Szewczyk 15 (5x3), Maksymiuk 12, Gworek 12 (2x3), Hajduk 8, Mróz 6, Potraski 5 (1x3), Kolber 4, Ostrowski 3, Warmuz 2, Dudzik 2, Stecko 2