Koszykówka: Novum Lublin wygrał z Sokołem Łańcut w meczu 2. rundy Pucharu Polski

Miło niespodziankę sprawili koszykarze Novum w meczu 2. rundy Intermarche Pucharu Polski. Drugoligowcy z Lublina pokonali przed własną publicznością pierwszoligowy Sokół Łańcut 79:75. Podopieczni Piotra Karolaka dobrze rozpoczęli spotkanie, ale później na parkiecie dominowali goście. W trzeciej i czwartek kwarcie lublinianie ruszyli w niesamowity pościg za przeciwnikiem, do którego tracili nawet 19 oczek i w końcu ta sztuka się im udała. Na sześć minut przed końcem meczu po rzucie Jana Szadury miejscowi prowadzili 63:62 i nie oddali prowadzenia do końca spotkania.

Początek meczu należał do lublinian, którzy po celnych rzutach Cezarego Majtyki i Jana Szadury prowadzili 4:0. Na trzy i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty na prowadzenie wyszli goście. Sokół z każdą kolejną minutą powiększał przewagę i wygrał pierwszą kwartę aż 23:13.
W drugich 10-minutach goście jeszcze powiększyli przewagę i do przerwy wygrywali 44:28.

Trzecia odsłona to dominacja koszykarzy Novum, którzy systematycznie odrabiali straty. Przez kilka minut zdobyli 13 punktów, nie tracąc żadnego i w końcu dogonili rywali. W połowie ostatniej kwarty lublinianie wyszli na prowadzenie i nie pozwolili odebrać sobie cennego zwycięstwa, chociaż końcówka spotkania była bardzo nerwowa.

Novum Lublin - Sokół Łańcut 79:75 (12:23 16:21 24:14 27:17)
Novum: Prażmo 18, A. Myśliwiec 4, Adameczek 4, P. Gospodarek 0, Kliszcz 0, Wiśniewski 0, Majtyka 6, Szadura 23, Beczek 0, Krzeszowski 0, M. Gospodarek 18, D. Myśliwiec 6
Sokół: Fortuna 2, Jeger 7, Dębski 5, Balawender 6, Gawrzydek 6, Buszta 14, Klima 3, Czerwonka 4, Pieloch 12, Młynarski 16