Koszykówka: Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Basket Konin

Pszczółka AZS UMCS Lublin zrewanżowała się Basketowi Konin, za środową porażkę przed własną publicznością. W piątek, podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały rywalki 80:66.

Lublinianki już kilka kolejek temu zapewniły sobie utrzymanie w Tauron Basket Lidze, natomiast Basket wciąż nie jest pewny gry w następnym sezonie w krajowej elicie.

W tym sezonie Pszczółka AZS UMCS ani razu nie potrafiła zwyciężyć zespołu z Konina. Do czterech razy sztuka... Pierwsza kwarta była wyrównana, ale lublinianki zdołały ją wygrać sześcioma punktami. W drugich 10 minutach, przyjezdne utrzymały przewagę, którą nawet powiększyły i do szatni schodziły prowadząc 47:39.

Po zmianie stron na parkiecie dominowały lublinianki. Dobra obrona pozwalała wyprowadzać skuteczne kontry i trzecią kwartę podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozstrzygnęły na swoją stronę, wygrywając tą część spotkania aż 23:7. W ostatnich dziesięciu minutach miejscowe odrobiły część strat, ale to było za mało, aby pokonać nieźle dysponowane akademiczki z Lublina.

Chemat Basket Konin - Pszczółka AZS UMCS Lublin 66:80 (20:26, 19:21, 7:23, 20:10)
Chemat Basket: Brown 21, Taylor 19, Urbaniak 11, Ellenberg 5, Kaja 4, Dąbek 4, Płóciennik 2, Durak 0, Visgaudaite 0
Pszczółka AZS UMCS: Tomiałowicz 29, Morawiec 22, Robinson 13, Bussie 10, Taylor 4, Trzeciak 2, Bejtić 0, Kotnis 0, Witkoś 0