Koszykówka: Wikana-Start Lublin lepsza od Znicza Basket Pruszków

Koszykarze pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin przygotowują się do nowego sezonu na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej. W sobotę, podopieczni Dominika Derwisza w swoim pierwszym sparingu pokonali również pierwszoligowy Znicz Basket Pruszków 72:60. Najwięcej punktów dla czerwono-czarnych zdobył Alan Czujkowski.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale następnie dwie odsłony należały do Wikany-Startu, która grała mądrze i konsekwentnie powiększała przewagę. Ostatnie dziesięć minut wygrał zespół z Mazowsza, ale w całym meczu zasłużenie triumfowali czerwono-czarni.

Od piątku do niedzieli lublinianie zagrają w towarzyskim turnieju w Łańcucie. Ich przeciwnikami będą Sokół Łańcut, MCKiS Jaworzno oraz słowacką Spisska Nova Ves.

Wikana-Start - Znicz Basket Pruszków 72:60 (15:15, 18:8, 21:13, 18:24)
Wikana-Start: Czujkowski 18, Wilczek 9, Kowalski 7, Szawarski 7, Kaczmarski 7, Mordzak 7, Szymański 6, Pełka 3, Hałas 3, Wiśniewski 2, Sikora 2, Michalski 1, Kosior 0.
Najwięcej punktów dla Znicza zdobyli: Put 14, Kulikowski 13, Linowski 12.