MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykówka: Wikana-Start Lublin przegrała ze Śląskiem Wrocław 52:85 (ZDJĘCIA)

Nie było niespodzianki w meczu 5. kolejki pierwszej ligi mężczyzn. Koszykarze Wikany-Startu Lublin przegrali przed własną publicznością z liderem tabeli Śląskiem Wrocław 52:85 (14:18, 15:19, 12:24, 11:24). Czerwono-czarni przed dwie pierwsze kwarty nawiązywali równorzędną walkę z faworyzowanym rywalem. Druga połowa spotkania to już dominacja Śląska, w którego szeregach zagrali m.in. Radosław Hyży, Łukasz Diduszko czy Marcin Flieger. Lublinianie przez prawie sześć minut nie zdobyli żadnego punktu, natomiast gracze gości zdobyli aż 16 oczek.

Wszyscy wymieni zawodnicy grali kiedyś na parkietach Tauron Basket Ligi, a więc w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na parkiecie pojawił się także były gracz lubelskiego zespołu Paweł Prostak, ale mecz zakończył bez zdobyczy punktowej.

W następnej serii spotkań, 27 października Wikana-Start zagra na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Wikana-Start Lublin - Śląsk Wrocław 52:85 (14:18, 15:19, 12:24, 11:24)
Wikana-Start: Kowalski 14 (2x3), Celej 9 (1x3), Łuszczewski 8, Wilczek 7 (1x3), Szczypka 6, Sikora 4, Ciechociński 3, Marciniak 1, Król 0, Misiewicz 0.
Śląsk: Sulima 18, Flieger 15, Hyży 13, Kikowski 12 (2x3), Ochońko 10 (2x3), Mroczek-Truskowski 7 (1x3), Bochenkiewicz 6, Diduszko 4, N. Kulon 0, Prostak 0.