Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kreatywni młodzi są w Lublinie. Konsultacje do programu “Miejski Aktywator Młodzieżowy”

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Konsultacje potrwają do 21 kwietnia w Hej! przy ul. Peowiaków 11.
Konsultacje potrwają do 21 kwietnia w Hej! przy ul. Peowiaków 11. Małgorzata Genca/archiwum redakcji
Pojawi się nowy program. Jaki? Miejski Aktywator Młodzieżowy (MAM), który jest skierowany do nieformalnych grup młodzieżowych, mających pomysły na działania o charakterze społecznym i obywatelskim. Na razie trwają konsultacje.

– Młodzi ludzi otrzymają kolejne narzędzie do tego, aby aktywnie włączać się w życie naszego miasta. Tym razem jest to program, który daje możliwość zaangażowania się w projekty społeczne i obywatelskie. To niezwykle ważne dla zwiększenia zarówno świadomości, jak i partycypacji młodzieży w różnorodnych procesach determinujących życie każdego z nas. Zachęcam do udziału w procesie konsultacji zasad, na jakich to wsparcie będzie udzielane, a już za kilka tygodni program wejdzie w życie i pomoże młodym mieszkańcom Lublina w zdobywaniu nowych doświadczeń – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

Co przyniesie program MAM?

Celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu miasta, a także danie możliwości realizacji projektu osobom, które nie mają doświadczenia. W akcji może wziąć udział młodzież w wieku od 10 do 30 lat, która chciałaby dołożyć swoją “cegiełkę” do rozwoju Lublina. Poza grantem na projekt, można wziąć udział w warsztatach i szkoleniach, które dają niezbędną wiedzę.

- Miasto zachęca młodych mieszkańców do włączenia się w prace na stworzeniem regulaminu MAM. Opinie i uwagi młodzieży oraz pracowników i pracownic młodzieżowych pomogą w ustaleniu czy program jest atrakcyjny i da możliwość realizacji pomysłów grup młodzieżowych. Ważne jest też skonsultowanie przejrzystości zapisów regulaminu, aby sprawdzić, czy są dla młodzieży zrozumiałe i przystępne - wyjaśniła Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Konsultacje potrwają do 21 kwietnia w Hej! przy ul. Peowiaków 11, w ramach rozmów odbędą się dwa spotkania: 12 i 18 kwietnia o godz. 16:30. Specjalne spotkanie w tej strawie będzie miała też Młodzieżowa Rada Miasta.

Czym jest MAM?

Miejski Aktywator Społeczny to część działań związanych z Europejską Stolicą Młodzieży 2023. Całość projektu jest finansowana ze środków miasta, a jego operatorem została Fundacja Edukacji, Twórczości i Animacji Młodzieży „Teatrikon”.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski