Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki w Kurierze. Polecamy nowości z lubelskich księgarni

lub
Oto kilkanaście nowych tytułów, które polecamy Waszej uwadze. Wybierajcie i czytajcie. Wielu wrażeń podczas lektury!

Martin Suter „Montecristo” (Rebis)Thriller ze świata bankowców, maklerów giełdowych, dziennikarzy i polityków. Duże pieniądze, jeszcze większe interesy i ludzie, którzy za tym stoją. Jonas Brand, wideoreporter programu lifestylowego, jedzie pociągiem z Zurychu do Bazylei. Ktoś zwalnia hamulec bezpieczeństwa. Człowiek na torach! Dlaczego Paolo Contini, młody, mający szczęśliwą rodzinę, bystry makler, popełnił samobójstwo? Niespełna trzy miesiące później w ręce Jonasa trafiają dwa banknoty stufrankowe z identycznym numerem seryjnym - oba prawdziwe. Czy to może mieć związek z samobójstwem Continiego? Jonas postanawia zostać dziennikarzem śledczym, nie spodziewając się, jak zdumiewające fakty odkryje i dokąd zaprowadzą go własne poszukiwania.

Jeremy Clarkson „Świat według Clarksona. Tak jak mówiłem...” (Insignis) Zanim Jeremy Clarkson stał się chwilowo „nieco mniej zajęty”, w pewnym głośnym programie motoryzacyjnym pokazywał nam, jak jego zdaniem powinien wyglądać idealny świat, czyli świat według Clarksona. Na szczęście przez cały czas o nim pisał! W swojej najnowszej książce Jeremy zgłębia mechanizmy rządzące naszym życiem - w skali lokalnej i globalnej - i odkrywa, jak je ulepszyć, by codzienność stała się przynajmniej znośna. Czasem dochodzi do zaskakujących wniosków. Czy chcecie się dowiedzieć, dlaczego największe szanse na przeżycie apokalipsy mają najmniej męscy z mężczyzn? W jakiej branży najłatwiej zbić kapitał na oszustwie? Co Niemcom najbardziej przeszkadza w Anglikach?

Matthew J. Kirby „Assassin’s Creed: ostatni potomkowie” (Insignis)Odkąd ojciec Owena zmarł w więzieniu, oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił, życie chłopca nie układa się jak trzeba. Owen zyskuje szansę przywrócenia ojcu dobrego imienia dzięki nauczycielowi informatykowi, który udostępnia mu Animusa - urządzenie pozwalające przenieść się do wspomnień genetycznych zapisanych we własnym DNA. Podczas symulacji Owen odkrywa istnienie Trójzębu Edenu - starożytnego artefaktu, znanego tylko z legend. Odtąd asasyni i templariusze nie cofną się przed niczym, by zdobyć ten bezcenny przedmiot. Żeby wyjść z tego cało, chłopiec musi znaleźć go jako pierwszy. Owen wraz z grupą przyjaciół przenosi się do wspomnień zapisanych w ich własnych kodach genetycznych.

Cecelia Ahern „Skaza” (Muza)Ukarana przez bezduszny trybunał, 17-letnia Celestine zostaje ikoną rewolucji zmierzającej do obalenia rządów ludzi, którym się wydaje, że mają prawo narzucać społeczeństwu swoje moralne i obyczajowe dogmaty. Choć napiętnowana Skazą, razem z ukochanym Carrickiem podejmuje walkę o powrót jej świata do normalności. To kolejna powieść dla młodzieży autorki megabestsellerów „PS Kocham Cię” i „Love, Rosie”. W wytwórni Warner Bros. trwają już prace nad adaptacją filmową. Za produkcję odpowiadają Wendy Finerman i Michelle Chydzik, dzięki którym do kin trafiły m.in. takie hity, jak: „Forrest Gump”, „Diabeł ubiera się u Prady” i „PS Kocham Cię”.

Cyber Marian „Dziś tak bardziej” (Insignis)Kim jest? Skąd się wziął? Dokąd zmierza? Jak został kultową postacią polskiego internetu? Szalony, napędzany nieokiełznaną wyobraźnią i twórczą pasją Cyber Marian zabierze Was w podróż drogami swojego życia: od zamierzchłej ery przedinternetowej po współczesną epokę cyfrową. Cyber Marian to niesamowicie kreatywna bestia. Nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie zaprosił Was za kulisy swojej twórczości - oglądanej i podziwianej przez miliony. Dowiecie się więc z pierwszej ręki, jak powstawały trailery, teledyski, megamiksy i inne legendarne produkcje, z Cyber Info na czele. Wszystko to przeplatają cyberporady, cyberlisty i cybermemy.

Martin Sodomka „Jak zbudować samochód” (Prószyński i S-ka) Szczur Arnie, którego poznaliśmy, gdy wraz z przyjaciółmi budował motocykl (pierwsza książka z serii „Techniczna historyjka” - „Jak zbudować motocykl?”), tym razem również podejmuje nie lada wyzwanie: zbudowanie z kumplami prawdziwego auta! Dzięki swojej wyjątkowej pomysłowości i umiejętności współpracy przyjaciele osiągają sukces. A mały czytelnik, kończąc czytać tę opowieść, wie nie tylko, jak działa, ale również, jak skonstruowany jest samochód. W książkach z serii „Techniczna historyjka” poznajemy także szczegóły techniczne dotyczące np. silnika, skrzyni biegów, amortyzatorów. W dodatku wszystko to można zobaczyć na wielu świetnych rysunkach i schematach.

Beata Tadla „Czego oczy nie widzą” (Rebis) Beata Tadla, która jeszcze rok temu była gwiazdą Wiadomości TVP, snuje opowieści z życia (poza)telewizyjnego. Trochę wieści z telewizyjnej kuchni i trochę ploteczek. „Pani to ma fajną pracę. Przyjdzie sobie na godzinkę, coś tam przeczyta i do domu” - to zdanie Beata Tadla usłyszała wiele razy. Czy rzeczywiście tak było? W końcu postanowiła opowiedzieć historie, które ułożyły się w album niezwykłych wspomnień z pracy w radiu i telewizji. Kulisy wpadek, reakcje na niespodziewane zdarzenia, najtrudniejsze momenty, niesforni goście, kłopotliwe prezenty, śmiech, łzy, nerwy, chwile zwątpienia i satysfakcji - to i jeszcze wiele innych opowieści z drugiej strony ekranu znaleźć można w „Czego oczy nie widzą”.

Sara Pennypacker „Pax” (IUVI)Opowieść o chłopcu i jego lisie, o przyjaźni, dzikiej naturze i wolności oraz o wojnie, która burzy życie wszystkich ludzi, nawet dzieci. Peter uratował osieroconego liska Paxa. Byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) - a lisa wypuścić do lasu. Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.

Paweł Majka „Człowiek obiecany” (Insignis)Kraków 2033. Horda jednomyślnych pod wodzą Króla dokończyła dzieła Pożogi. Zabrała ze sobą i poprowadziła ku zagładzie większość tych, którym udało się przetrwać pierwszy kataklizm. Nowa Huta opustoszała - upadła Federacja i Muzeum. Kombinat poniósł ogromne straty, a ze wschodu, z radioaktywnej pustyni, ciągną nowe przerażające formy życia. Jedyną nadzieją jest nienarodzone dziecko Króla i Ewy. Chętnych, by posiąść dziecko, jest jednak wielu, a najpotężniejsza z nich wydaje się istota żyjąca pod Wawelem. Paweł Majka zaprasza nas do przeżycia nowej przygody w ruinach postapokaliptycznego Krakowa - niegdyś miasta polskich królów. W roku 2033 ma ono zupełnie innych włodarzy.

Sara Donati „Złota godzina” (Wydawnictwo Kobiece) Dwie kuzynki - Anna i Sophie Savard - nigdy nie żyły w konwencjonalny, tradycjonalistyczny sposób. Osierocone w dzieciństwie, były wychowywane przez owdowiałą ciotkę Quinlan w ich ukochanym Waverley Place w centrum Manhattanu. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w szybkim tempie, z drugiej - wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock - niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. A Anna i Sophie pomagają uciśnionym kobietom.

Marie Tourell Soderberg „Hygge. Duńska sztuka szczęścia” (Insignis)Hygge to słowo określające filozofię życia, która czyni Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Nie ma odpowiednika w języku polskim, a opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach. Wszyscy instynktownie rozpoznajemy uczucie hygge. Pojawia się, kiedy przybierasz ulubioną pozycję na kanapie z ciekawą książką albo jesz pyszny posiłek z cudownymi przyjaciółmi. Nie wszyscy jednak potrafimy wygospodarować czas na takie momenty. Książka Marie Tourell Soderberg pokaże Ci, że hygge tak naprawdę można znaleźć wszędzie, jeśli się tylko wie, jak szukać. Bo hygge przenika wszystkie aspekty naszej codzienności.

Robert Harris „Dyktator” (Albatros)Powieść historyczna w barwny sposób przedstawiająca ostatni okres z życia Cycerona i upadek republiki rzymskiej. Marek Cycero musi uciekać z Rzymu, a jego dom zostaje podpalony przez motłoch. Na mocy dekretu wydanego przez bezwzględnego trybuna Klodiusza każdy, kto udzieli mu pomocy, odpowie za to gardłem. Załamany Cycero, od którego odwraca się większość możnych przyjaciół, udaje się na wygnanie do Tesalonik. W polityce jednak nic nie trwa wiecznie. Kiedy kończy się wszechwładza Klodiusza, wspieranego militarnie przez Juliusza Cezara, Cycero wraca do Rzymu, bez którego jako „zwierzę polityczne” nie może żyć. I znów jest w centrum wydarzeń… Czasem nimi steruje, czasem pada ich ofiarą.

Karin Slaughter „Miasto glin” (Muza)Autorka opowiada historię dwóch młodych policjantek próbujących powstrzymać seryjnego mordercę. Tyle w skrócie. Realia możecie znać ze starych filmów kryminalnych, bo przenosimy się do Atlanty połowy lat siedemdziesiątych XX wieku. Ale w książce jest więcej brutalnego realizmu. Trafiamy do policyjnego środowiska, w którym królują rasizm, homofobia i mizoginia. Duszna atmosfera, poczucie zagrożenia, klimat, którego dziś w USA już nie znajdziecie. Plus sceneria w stylu retro oraz intrygująca fabuła - wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z niezłą powieścią tego gatunku. Bohaterowie, fabuła oraz tempo akcji dadzą wam wiele emocji podczas lektury. Jeśli jeszcze nie czytaliście Karin Slaughter, to najlepszy moment, żeby spróbować.

Walter Isaacson „Innowatorzy” (Insignis)Jakie talenty i zdolności sprawiły, że niektórzy wynalazcy i przedsiębiorcy swoimi wizjami tak silnie wpłynęli na świat? Co wyzwoliło w nich pokłady kreatywności? Dlaczego udało się właśnie im? Swoją opowieść Isaacson rozpoczyna od Ady Lovelace, córki George’a Byrona, która była pionierką programowania już w połowie XIX wieku. Następnie przecho-dzi do równie fascynujących postaci, którym zawdzięczamy życie w erze cyfrowej. „Innowatorzy” to opowieść o życiu tych indywidualistów i o ich inspiracjach, a także o duchu pracy w zespole, który czyni genialnych wynalazców jeszcze bardziej kreatywnymi.

Tosca Lee „Potomkowie” (Wydawnictwo IUVI) „Potomkowie” to wypełniona adrenaliną i nagłymi zwrotami akcji opowieść o poszukiwaniu siebie i miłości pośród wielowiekowych intryg w podziemnej scenerii Europy. I o determinacji pewnej dziewczyny, aby przeżyć. Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość: „Emily, to ja. Ty. Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości. Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również. Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…” Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku. Duże zaskoczenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski