Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki w Kurierze. Ponad 20 nowości do czytania w wakacje

lub
Dziś duża dawka książek, które ostatnio trafiły do sprzedaży w księgarniach. Z pewnością znajdziecie dla siebie coś interesującego do zabrania na letni wypoczynek. Mocnych wrażeń z lektury!

Bernhard Schlink „Olga”, Rebis
Czytelniku, pamiętasz “Lektora”? A może oglądałeś film zrobiony na podstawie tej książki? Teraz masz przed sobą podobną historię, która pochłonie cię bez reszty. Olga jest sierotą, Herbert synem właściciela ziemskiego. Zakochują się w sobie i mimo oporów jego rodziców próbują być razem, nawet gdy ona zostaje nauczycielką w Prusach Wschodnich, a on eksploruje świat. Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa. Jest to pisana oszczędnymi słowami, bez zbędnych uniesień historia dziejąca się od końca XIX do początków XXI wieku, od Niemna po Neckar, opowieść o silnej, mądrej kobiecie, która jest świadkiem, jak nie tylko jej ukochany, lecz cały naród niemiecki traci związek z rzeczywistością. Centralnym pytaniem jej życia staje się: Dlaczego Niemcy myślą w zbyt wielkich kategoriach? Zawsze i wciąż?

Linda Geddes „W pogoni za słońcem”, Insignis
Naszą biologię zaprogramowało Słońce. Dostęp do jego światła stanowi kluczowy warunek szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. To właśnie światło słoneczne wpływa na cykle snu i czuwania, układ odpornościowy i zdrowie psychiczne. „W pogoni za słońcem” to pełna ciekawostek, zaskakujących wniosków i cennych wskazówek książka, która zabierze nas w fascynującą podróż po najnowszych odkryciach nauki. Wraz z Lindą Geddes - wielokrotnie nagradzaną pisarką i dziennikarką popularnonaukową magazynu „New Scientist” - przeniesiemy się do starożytności, by wziąć udział w ceremoniach towarzyszących przesileniom słonecznym, i trafimy na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie prowadzi się badania nad snem. Poznamy nieoczekiwane korzyści zdrowotne płynące z ekspozycji na światło słoneczne.

Hendrik Groen „Żyj i pozwól żyć”, Albatros
Powieść pełna ironicznego humoru i celnych obserwacji, prowokująca do myślenia. Czy chciałbyś zniknąć? Porzucić dotychczasowe życie i zacząć od nowa w zupełnie innym miejscu? Arthur Ophof zupełnie inaczej wyobrażał sobie swoje życie. Marzył o emocjonujących podróżach w odległe rejony świata, a zamiast tego tkwi godzinami w ulicznych korkach. Jego małżeństwo utknęło w martwym punkcie i stało się równie nudne i nieekscytujące, jak jego przyjazne rodzinom z dziećmi sąsiedztwo. Piątkowe popołudnia spędzane w towarzystwie trzech najlepszych kumpli są jedyną osłodą jego monotonnej egzystencji. Arthur zbliża się do pięćdziesiątki i ma poczucie, że czas ucieka. Kiedy jego pracodawca „z żalem pozwala mu odejść”, Arthur - z całkiem niezłą odprawą - dostrzega szansę na rozpoczęcie życia na nowo.

Michał Fajbusiewicz, Magda Omilianowicz „Fajbus. 997 przypadków z życia”, Kampania Mediowa
Kultowy program prowadzony przez Michała Fajbusiewicza „Magazyn Kryminalny 997” doczekał się siedmiuset odcinków, a dzięki niemu złapano ponad trzystu przestępców. Nie tylko edukował jak nie wpaść w sidła naciągaczy i ustrzec się przed przestępcami, lecz również porywał opowieściami o zbrodniach sprzed lat i podróżach dookoła świata. W szczytowym okresie, odcinki programu śledziło przed telewizorami siedemnaście milionów widzów. Po latach, legendarny Fajbusiewicz wraca w wywiadzie-rzece z Magdą Omilianowicz. Opowiada nie tylko o swojej pracy, lecz tematami zahacza o życie prywatne, zawody w jakich udało mu się pracować, kulisy nagrań i podróży, wplatając w to wszystko swój humor i niezwykłą życzliwość.

Alaitz Leceaga „Las zna twoje imię”, Albatros
Mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn. Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć - jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie. Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię. To spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoje dziedzictwo.

Karina Krawczyk „Nazywam się milion”, Wydawnictwo Dlaczemu
Tracisz tożsamość i pamięć. Wszystko, co potrafisz, to pisać i czytać. Nikt cię nie zna, nikt cię nie szuka. Gdzie pójść? W co wierzyć? Komu ufać? Pascal Kirski, komisarz lubelskiej policji właśnie wraca ze szpitala i rzuca się w wir walki z gangiem narkotykowym, którego działania zbierają śmiertelne żniwo wśród eksperymentującej młodzieży. Niemal codziennie kraj obiega informacja o kolejnych ofiarach dopalaczy. Jednocześnie w szpitalu psychiatrycznym przebywa cierpiąca na amnezję dziewczyna, która prosi Kirskiego o pomoc w odnalezieniu swojej tożsamości. Jedyne, co ma, to dręczące ją sny o kobiecie, którą jak się wydaje, kiedyś znała. Czy targany emocjami oraz własną ambicją policjant wygra wyścig z szefem mafii? Kim jest tajemnicza dziewczyna, słysząca głosy z przeszłości?

Shaun Bythell „Pamiętnik księgarza”, Insignis
Młody Szkot pod wpływem impulsu przejmuje podupadły antykwariat i postanawia rozkręcić ów niełatwy interes. Jak się okazuje, decyzja ta wywraca jego życie do góry nogami. Prowadzi swój antykwariat, którego niezliczone półki uginają się pod ciężarem tysięcy książek. Wśród nich można znaleźć wszystko: od szesnastowiecznej Biblii po pierwsze wydania powieści Agathy Christie. W swoich szczerych, sarkastycznych i przezabawnych zapiskach dokumentuje obfitujące we wzloty i upadki codzienne życie księgarza: utarczki z wrednymi klientami, problemy z ekscentrycznym personelem, frustracje z powodu chronicznie pustej kasy, podróże do najodleglejszych zakątków Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu książkowych skarbów, emocje towarzyszące niespodziewanym znaleziskom, uroki małomiasteczkowego życia.

Joseph Heller „Paragraf 22”, Albatros
Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, a zarazem najsłynniejsza powieść o II wojnie światowej. Utrzymana w poetyce czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji. Społeczeństwu też sie dostało. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, idiotów i oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy pragną jednego - przeżyć. Pilot Yossarian jest przekonany, że wszyscy dybią na jego życie - zarówno Niemcy, jak i dowódcy jego jednostki, zmuszający go do udziału w coraz większej liczbie misji bojowych. Udaje wariata, by wykpić się od dalszych lotów. Oficjalnie w amerykańskim wojsku nie ma miejsca dla wariatów; choroba psychiczna stanowi wystarczający powód, by zostać natychmiast odesłanym do domu. Jest jednak mały kruczek: osławiony „paragraf 22”...

„Tajemnice walizki generała Sierowa. Dzienniki pierwszego szefa KGB”, Wydawnictwo Rea
Dzienniki Iwana Sierowa, opublikowane przez wnuczkę w 2016 roku w Rosji, wywołały burzliwą dyskusję wśród historyków i w mediach. Ukazują zaplecze stalinowskiej polityki z czasów II wojny światowej, techniki działania NKWD i KGB, szczegóły tajnych akcji wywiadu, a także metody i przebieg komunizacji okupowanych po wojnie państw, w tym Polski. Książka z całą pewnością zasługuje na miano sensacji i porusza wątki dotyczące polskiej historii okresu stalinowskiego. Kim był Sierow? Pupilek Stalina. Przyjaciel Chruszczowa. Odpowiedzialny za przeprowadzenie deportacji całych narodów - Czeczenów, Inguszy, Niemców nadwołżańskich, Tatarów krymskich. A do tego czystki na Ukrainie i jeszcze dużo, dużo więcej.

Emma Viskic „Zatoka milczenia”, Muza
Caleb Zelic, głuchy od najmłodszych lat, zawsze żył na uboczu, obserwując i odbierając od ludzi istotne sygnały ukryte w ich uśmiechu, kaszlu, pocałunku. Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel z czasów dzieciństwa, z którym współpracuje, wyrzuty sumienia i chęć udowodnienia swojej niewinności sprawiają, że na własną rękę rozpoczyna poszukiwania zabójcy. Nie może jednak działać sam. Pomaga mu Frankie, była policjantka, z którą się przyjaźni i prowadzi wspólną firmę. Caleb ma tylko jeden trop: słowo „Scott” przekazane przez ofiarę morderstwa w ostatnim esemesie. Kim jest tajemniczy Scott? Jak to się dzieje, że jest zawsze krok przed nimi? W trakcie śledztwa Caleb odkrywa niewygodne prawdy o swoim zamordowanym przyjacielu - i o sobie samym. Thriller dla czytelników o silnych nerwach.

Lori Nelson Spielman „Za głosem Kristien”, Rebis
Dziewiętnastoletnia Kristen ginie w katastrofie kolejowej. Jej matka i siostra zmagają się nie tylko z bólem straty, ale także z wyrzutami sumienia. Każda z nich czuje, że gdyby tego feralnego dnia zachowała się właściwie, dziewczyna nie podróżowałaby tym pociągiem. Erika, którą dręczą też demony z dzieciństwa, rzuca się w wir wymagającej pracy, Annie zaś nie przyjmuje do wiadomości śmierci siostry. Przeprowadza prywatne śledztwo i wyrusza na jej poszukiwanie do Paryża. Nadzieję podsycają tajemnicze maile zawierające aforyzmy nieżyjącej matki Eriki, znane i cytowane tylko w kręgu najbliższej rodziny. Czy pisze je ukrywająca się gdzieś Kristen? Chociaż dowody temu przeczą, Erika i Annie bardzo pragną cudu. To kolejna wzruszająca i mądra powieść tej autorki. Czytelnik się nie zawiedzie.

Anna Dembowska „Diagnoza. Osaczenie”, Edipresse
Poznajemy losy bohaterów przebojowego serialu TVN, zanim trafili do rybnickiego szpitala. Obyczajowo-kryminalna powieść odkrywa to, czego widzowie nie zobaczą na ekranie. Po tragicznych wydarzeniach, do których doszło na Wybrzeżu, Artman zabiera Annę do Szwecji, tłumacząc, że poświęca się dla jej dobra. Bezpieczny azyl okazuje się złotą klatką. Artman boi się, że żona odkryje straszną prawdę o nim, dlatego manipuluje nią bez skrupułów, separuje i dręczy psychicznie. Anna chce zrozumieć, co dzieje się wokół niej, ale im bardziej zbliża się do prawdy, w tym większym jest niebezpieczeństwie. Gdy zamordowana zostaje młoda Polka, wszystkie tropy śledztwa prowadzą do Anny, która coraz mniej ufa swoim zmysłom. Jak się ocknąć, będąc w pajęczynie kłamstw manipulatora? I co naprawdę wydarzyło się w Uppsali?

Katy Loutzenhiser „Jeśli tam jesteś”, IUVI
Zan, której najlepsza przyjaciółka Priya niedawno wyprowadziła się do Kalifornii, jest zdruzgotana, gdy ich kontakt nagle się urywa. Instagram Prii zamienia się w strumień usianych błędami, banalnych postów na temat nowego, wspaniałego życia - zupełnie nie w jej stylu. Gdy w szkole pojawia się „nowy” - Logan - Zan zaczyna otwarcie mówić o tym, jaka czuje się nieszczęśliwa, zagubiona i zdradzona. Chłopak z ochotą przyłącza się do prowadzonego przez nią śledztwa, mimo że wszyscy dookoła uważają podejrzenia Zan za niedorzeczne. Sprawa staje się naprawdę poważna, kiedy Zan w najnowszym selfie Prii odkrywa coś, co rzuca nowe światło na jej niepokojące milczenie. Skończyły się żarty, zaczynają się tragiczne myśli. Może Priya nie odpisuje na maile nie dlatego, że nie chce, tylko że nie może?

Piotr Zychowicz „Wołyń zdradzony”, Rebis
W latach 1943-1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze - siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu? Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania - operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać.

Tim Willocks „Raport Turnera”, Rebis
Świętujący w Kapsztadzie ukończenie aplikacji adwokackiej młodzieniec niechcący powoduje wypadek, w którym ginie bezdomna dziewczyna. Jest zbyt pijany, żeby nawet to zauważyć. Jego przyjaciel oraz ojczym, były najemnik, są świadkami całego zdarzenia i świadomie zostawiają dziewczynę na pewną śmierć. Margot Le Roux, matka sprawcy - magnatka górnicza i absolutna władczyni prowincjonalnego miasteczka - nie zamierza zdradzać synowi, co się wydarzyło feralnej nocy. Sprawą zajmuje się diabelnie skuteczny aspirant Turner z wydziału zabójstw kapsztadzkiej policji. Gdy przybywa do zagubionego w sercu pustyni miasteczka, szybko przekonuje się, że Margot zrobi wszystko, by ocalić syna. Turnera nie można ani kupić, ani zastraszyć. Brutalna konfrontacja jest nieunikniona.

Michael Ondaatje „Światła wojny”, Albatros
Rok 1945. Londyn odbudowuje się po latach wojny. Rodzice czternastoletniego Nathaniela i jego starszej siostry, Rachel, wyjeżdżają do Singapuru i pozostawiają rodzeństwo pod opieką tajemniczego mężczyzny, którego ci nazywają Ćmą. Rachel i Nathaniel podejrzewają, że jest on kryminalistą, a każdy dzień utwierdza ich w tym przekonaniu - zwłaszcza kiedy zaczynają poznawać jego ekscentrycznych przyjaciół. Każda z galerii postaci, z którymi zapozna ich Ćma, zdaje się wiedzieć, jak najlepiej ochronić Nathaniela i Rachel - i jak najlepiej ich wychować, czasem w zupełnie niezwyczajny sposób. Dziesiątki lat później Nathaniel zaczyna odkrywać wszystko, czego nie wiedział lub nie rozumiał w latach po wojnie. Ta właśnie podróż - przez rzeczywistość, wspomnienia i imaginacje - jest opisana w książce Michaela Ondaatjego. Ciekawa lektura.

Peter James „Twoja kolej na śmierć”, Albatros
Czy w spokojnym nadmorskim kurorcie pojawił się pierwszy seryjny zabójca od 80 lat? Wszystko na to wskazuje. Ostatnie słowa, które wypowiedziała narzeczona do Jamiego Balla, padły w trakcie przerażającej rozmowy telefonicznej. Chwilę wcześniej Logan Somerville wjechała na znienawidzony przez siebie parking podziemny pod budynkiem, w którym mieszkali. Bała się tego miejsca. Kilka sekund po tym, jak Jamie usłyszał w słuchawce krzyk ukochanej, połączenie zostało przerwane. Policja błyskawicznie przyjechała na miejsce, ale Logan już tam nie było. Samochód stał jak gdyby nigdy nic, zaparkowany na swoim miejscu. W środku leżał telefon. Tego samego popołudnia robotnik pracujący w parku w innej części miasta wykopał zwłoki dwudziestokilkuletniej kobiety.

Cixin Liu „Era supernowej”, Rebis
Do Ziemi dociera zabójcze radioaktywne promieniowanie odległej o osiem lat świetlnych supernowej. Naukowcy z przerażeniem odkrywają, że w jego wyniku wszyscy ludzie w wieku powyżej trzynastu lat umrą w ciągu roku. Czy można temu w jakiś sposób przeciwdziałać? Czy da się jakoś uchronić dorobek światowej cywilizacji? Rozpoczyna się gorączkowy wyścig z czasem. Dorośli muszą jak najszybciej przekazać dzieciom całą wiedzę o zarządzaniu światem, żeby ludzka cywilizacja mogła przetrwać. Dzieci, które bez przerwy myślą tylko o zabawie, nie przejmują się jednak zbytnio dziedzictwem swoich rodziców. Najbardziej cieszy je nieograniczony dostęp do technologii i broni - od karabinów do pocisków balistycznych. Przyszłość rodzaju ludzkiego maluje się w czarnych barwach.

Ryszard Ćwirlej „Ostra jazda”, Muza
Jest rok 2015. Cały kraj szykuje się do wyborów parlamentarnych, a Europą wstrząsa kryzys uchodźczy. W Poznaniu niedaleko szkoły oficerskiej żołnierze znajdują zwłoki swojego kolegi. Podoficer został zastrzelony. Żandarmeria Wojskowa rozpoczyna śledztwo, ale jest ono prowadzone tak nieudolnie, że większość śladów, które mogłyby pomóc w odnalezieniu mordercy, zostaje zatarta i dosłownie zadeptana. Kilka tygodni później pewien grzybiarz natrafia w lesie na zwłoki młodej kobiety. Dziewczyna została zabita strzałem w głowę z bliskiej odległości. Wkrótce okazuje się, że była jedną z prostytutek pracujących przy drodze. Śledztwo prowadzą policjanci z komendy w Szamotułach, do pomocy dostają młodą policjantkę. Dziewczyna z zapałem bierze się do pracy i wkrótce odkrywa, że z tą zbrodnią powiązani są handlarze żywym towarem.

Carmen Romero Dorr „Tajemnica Pauliny Hoffman”, Rebis
Paulina Hoffmann wychowuje się w piekle nazistowskiego Berlina, jednak prawdziwy koszmar zaczyna się wraz z wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Ucieczka do Madrytu, burzliwa młodość, nieoczekiwane małżeństwo, a przede wszystkim wielka miłość, jaką obdarzy dzieci i jedyną wnuczkę Alicię, nadadzą sens jej życiu. Wiele lat później Alicia wybiera się w samotną podróż do Berlina, żeby zanurzyć się w przeszłości i odkryć ostatni sekret Pauliny, która sama zdecydowała o własnym losie mimo ukrywanych przez lata tragicznych wspomnień. Ta powieść to zapis wojennych losów kobiety, która stała się jej ofiarą, to krzyk i szept, fikcja i rzeczywistość, wszystkie sprzeczności wpisane w życie wielu takich kobiet nie tylko z tamtych czasów.

Thomas Sweterlitsch „Świat miniony”, Rebis
Agentka specjalna Shannon Moss zostaje wyznaczona do rozwiązania sprawy zamordowania rodziny członka Navy SEAL i odnalezienia jego zaginionej córki. Odkrywa, że żołnierz był astronautą na pokładzie USS Waga, statku, który prawdopodobnie przepadł w najciemniejszych otchłaniach Głębokiego Czasu. Moss uważa, że do zbrodni mogły doprowadzić powiązania żołnierza SEAL z przyszłością. Agentka, zdecydowana odnaleźć dziewczynę, podróżuje w przyszłość, żeby zbadać jej możliwe wersje i znaleźć informacje, które pozwolą rozwikłać współczesne śledztwo. Ku jej przerażeniu przyszłość ujawnia, iż od tego dochodzenia zależy dużo więcej niż los czyjejś rodziny: Shannon na własne oczy widzi wznoszącego się ponad horyzont czasu i gnającego ku teraźniejszości Terminusa - przerażający i ostateczny koniec ludzkości.

Beth O’Leary „Współlokatorzy”, Albatros
Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich przyjaciele sądzą, że to szaleństwo, oni znajdują idealne rozwiązanie: w ciągu dnia Leon będzie w ciasnej kawalerce odsypiał noce zmiany, dzięki czemu Tiffy będzie miała to samo mieszkanie wyłącznie dla siebie przez resztę doby. Ona właśnie zerwała ze swoim zazdrosnym chłopakiem i ledwo wiąże koniec z końcem, pracując w niszowym wydawnictwie, on bardziej dba o innych niż o siebie - nocami zajmuje się pensjonariuszami domu opieki, a każdy grosz odkłada na prawników, którzy wyciągną jego niesłusznie skazanego brata z więzienia. Dwoje niezwykłych współlokatorów odkrywa, że jeśli wyrzuci się wszystkie zasady przez okno, można stworzyć całkiem przyjemne i ciepłe domowe ognisko.

Anna Karbownik „Czarna legenda, cz. I. Archanioł”, Enterprise
To pierwsza część trylogii „Czarna legenda”, której fabuła osadzona jest w XV-wiecznej Hiszpanii w czasach inkwizycji i Tomása de Torquemady. “Mój surowy ojciec dawno temu zaciągnął u Boga pewien dług, który ja miałem spłacać w jego imieniu, wiodąc pobożne życie mnicha w klasztorze dominikanów Santa Cruz la Real w Segowii. W dniu moich czternastych urodzin przybyłem więc do opactwa i niechcący znalazłem się w samym centrum nadciągającej nad Hiszpanię katastrofy. Okazało się, że klasztor pełen jest mrocznych tajemnic, a jego mnisi mają wielkie ambicje i dążenia. W murach tego opactwa dzieją się straszne rzeczy, które niebawem ogarną cały kraj. Mój dziennik jest wiernym zapisem tych wydarzeń i świadkiem nadciągającej zawieruchy dziejów. Niech Bóg ma w opiece Hiszpanię…”

Anna Karbownik „Czarna legenda cz. III. Salim”, Enterprise
Fabuła osadzona jest w XV-wiecznej Hiszpanii w czasach Inkwizycji i Tomása de Torquemady. “Strach przed Inkwizycją zmusił mnie do opuszczenia rodzinnej Ávili. Moi rodzice przebywają w więzieniach świętego trybunału. Mojego narzeczonego i przyjaciółkę spalił na stosie sędzia Armand Castellano de Corell, najgorszy ávilski kat i przyczyna wszystkich nieszczęść, jakie mnie spotkały. Udałam się do Segowii, by zacząć nowe życie w domu mego stryja, Domenico i jego szczęśliwej, nienaznaczonej piętnem Inkwizycji rodziny. Szybko się okazało, że w domu stryja więcej jest zła i cierpienia niż radości, zaś w spokojnym na pozór mieście nabrzmiewa od dawna konflikt między społecznością żydowską a chrześcijańskim Bractwem, który byle iskra przerodzić może w pożogę.”

od 7 lat
Wideo

Zmarł wybitny poeta Ernest Bryll

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski