Kto wygrał Ligę Mistrzów? Sprawdź wynik meczu Real Madryt - Atletico Madryt

AG
KTO WYGRAŁ LIGĘ MISTRZÓW 2016? Po rzutach karnych, po raz 11. w swojej historii Puchar Europy zdobył Real Madryt! Królewscy pokonali Atletico 5:3. Po dorgywce był remis 1:1.

Kto wygrał Ligę Mistrzów 2016?

Po pierwszej połowie finału mieliśmy wynik 1:0 dla Realu Madryt. Bramkę po rzucie wolnym w 15. minucie zdobył kapinat drużyny z Santiago Bernabeu, Sergio Ramos. Asystę na swoim koncie zapisał Gareth Bale, który głową przedłużył dośrodkowanie Toniego Kroosa.

W 46. minucie, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Atletico Madryt miało rzut karny. Antoine Griezmann jednak przestrzelił. W 79. minucie dla Atletico trafił Carrasco. Jak na razie, mamy remis 1:1.

Po regulaminowym czasie wciąż było 1:1. Czekała na nas dogrywka, która także nie wyłoniła zwycięzcy. Przyszedł czas na rzuty karne!

Po karnych wygrał Real Madryt!!! 5:3! Decydującego karnego dla Królewskich strzelił Cristiano Ronaldo! W Atletico pomylił się Juanfran, który trafił w słupek! Wcześniej jedenastki trafiali: Lucas Vázquez, Marcelo, Gareth Bale i Sergio Ramos dla Los Blancos oraz Antoine Griezmann, Gabi i Saúl Ñíguez dla Rojiblancos.

Real Madryt wygrał Puchar Europy po raz 11. w historii klubu.

Finał Ligi Mistrzów 2016. W jakich składach zagrały drużyny?

Real Madryt: Navas; Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo; Modrić, Casemiro, Kroos; Bale, Cristiano Ronaldo, Benzema.

Atlético Madryt: Oblak; Juanfran, Savić, Godín, Filipe Luís; Saúl, Gabi, Augusto, Koke; Griezmann, Torres.

W finale podobnie jak przed dwoma laty mierzyły się dwa kluby z Madrytu: Real i Atletico. W 2014 roku triumfowali Królewscy, którzy do 90. minuty przegrywali z Atletico 0:1. Wtedy w 3. minucie doliczonego czasu gry trafił Sergio Ramos. Później gole strzelili Bale, Marcelo i Cristiano Ronaldo, a Los Blancos wygrali 4:1.