Łatwe zwycięstwo piłkarzy ręcznych Azotów Puławy z Pogonią Szczecin

materiały prasowe
Aż 14 zawodników Azotów, w tym bramkarz Walentyn Koszowy, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie, rzuciło bramki w zwycięskim meczu z Pogonią Szczecin. Drużyna z Puław wygrała 33:22, a goście prowadzili tylko raz, w pierwszej minucie, gdy wynik spotkania otworzył Mateusz Zaremba.

Gospodarze na pierwszą bramkę Pogoni odpowiedzieli trafieniami Krzysztofa Łyżwy (który chwilę później doznał urazu ramienia), Adama Skrabanii i Nikoli Prce. Szczecinianie to zdecydowanie najsłabszy zespół PGNiG Superligi i trener Daniel Waszkiewicz mógł swobodnie rotować składem, aby każdy z zawodników spędził kilkanaście minut na parkiecie.

Po kwadransie gry Azoty prowadziły 9:5, ale wtedy puławianie mieli serię pięciu bramek z rzędu i w ciągu pięciu minut powiększyli przewagę do dziewięciu trafień. Pierwszą połowę gospodarze zakończyli prowadząc 18:9.

Pierwszą bramkę dla Azotów w drugiej części meczu rzucił Piotr Jarosiewicz. 19-letni skrzydłowy nie miał w tym sezonie zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. W sobotę skrzydłowy trzykrotnie pokonał bramkarza rywali.

W 35. minucie pustą bramkę szczecinian zauważył Walentyn Koszowy i Ukrainiec także wpisał się na listę strzelców. Dla Koszowego był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. Przed rozpoczęciem rozgrywek w organizmie zawodnika wykryto niedozwoloną substancję i Koszowy został zawieszony. Do składu Azotów wrócił przed meczem w Zabrzu, ale wtedy całe spotkanie oglądał tylko z ławki rezerwowych.

W drugich 30 minutach gospodarze kontrolowali wynik spotkania, a bramki zdobywali kolejni gracze. Z zawodników z pola sztuka ta nie udała się tylko Pawłowi Grzelakowi, który ma zadania przede wszystkim defensywne.

Azoty Puławy – Pogoń Szczecin 33:22 (18:9)
Azoty: Dupjachanec, Koszowy 1 – Panic 6, Kowalczyk 4, Jarosiewicz 3, Kasprzak 3, Kuchczyński 2, Orzechowski 2, Podsiadło 2, Skrabania 2, Toitow 2, Prce 2, Gumiński 2, Łyżwa 1, Jurecki 1, Grzelak. Kary: 8 min. Trener: Daniel Waszkiewicz
Pogoń: Tetrycz, Bartosik – Biernacki 7, Krysiak 5, Gryszka 3, Wąsowski 2, Radosz 1, Jońca 1, Jedziniak 1, Zaremba 1, Fedeńczak 1, Krupa. Kary: 10 min. Trener: Piotr Frelek