Lekkoatletyka: Aleksander Borysiuk wygrał bieg na 800 m podczas halowego mityngu w Spale

Aleksander Borysiuk z Agrosu Zamość wywalczył pierwszą lokatę w biegu na dystansie 800 m mężczyzn podczas halowego mityngu PZLA seniorów, rozegranego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Zamojski lekkoatleta pokonał linię mety w czasie 1.49,26, wyprzedzając swojego kolegę klubowego Aleksandra Osmołowicza (1.50,13).

W konkursie skoku w dal mężczyzn na drugim miejscu zakończył zmagania Konrad Podgórski z AZS AWF Biała Podlaska, skacząc na odległość 7,65 m. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Uwijała z Sambora Tczew (7,71 m). Trzecia pozycja w skoku w dal kobiet, przypadła natomiast Annie Zych, która również reprezentuje bialski AZS AWF (5,74 m). Przed bialczanką uplasowały się tylko Kamila Chudzik z AZS AWFiS Gdańsk (5,99 m) oraz Izabela Mikołajczyk z WLKS Wrocław (5,75 m).

Najlepszy rezultat w spalskim mityngu uzyskał Artur Noga z Warszawianki, wygrywając 60 m przez płotki w czasie 7,77. Wskaźnik na halowe mistrzostwa Europy w Paryżu, wynosi 7,70. W mityngu wzięli udział również przebywający w Spale zawodnicy trenowani przez Stanisława Szczyrbę, reprezentanci Kataru oraz szwedzki tyczkarz Alhaji Jeng.