Lubelscy koszykarze zrobili kolejny krok do awansu na zaplecze Energa Basket Ligi. Zobacz zdjęcia

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin po raz drugi pokonali KS Kosz Pleszew, w meczu drugiej rundy fazy play-off II ligi. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, tym razem wygrali w hali rywala 97:73.

Lublinianie po wygranej u siebie 74:53, jechali do Pleszewa zakończyć rywalizację w tej fazie zmagań. Team trenera Przemysława Łuszczewskiego nie pozostawił przeciwnikowi złudzeń, kto jest lepszym zespołem, pieczętując awans do kolejnej rundy rozgrywek II ligi.

Drużyna U!NB AZS UMCS Start znakomicie rozpoczęła rewanżowy mecz w Pleszewie, bowiem po trzech minutach gry prowadziła już 12:2. Przyjezdni podobną przewagę utrzymywali przez całą pierwszą kwartę, wygrywając ostatecznie premierową odsłoną różnicą ośmiu oczek (27:19). W połowie drugiej kwarty gospodarze zbliżyli się co prawda na pięć punktów (30:35), jednak ekipa z Koziego Grodu ponownie zaczęła dominować na boisku, schodząc na przerwę z 15-punktową zaliczką (53:38).

Po zmianie stron lublinianie zaczęli powiększać przewagę, która w 28 minucie po rzucie Wiśniewskiego wzrosła aż do 19 pkt. (70:51). Przed decydującą odsłoną goście prowadzili 72:57 i byli coraz bliżej triumfu. W ostatniej kwarcie lublinianie dobili jeszcze rywala, wygrywając ostatecznie 97:73 i całą rywalizację z ekipą z Pleszewa 2:0.

Rywalem lublinian w 1/4 finału fazy play-off będzie zwycięzca pary AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Sklep Polski MKK Gniezno. Jak na razie stan rywalizacji pomiędzy tymi zespołami wynosi 1:1, a decydujące starcie zaplanowano 21 kwietnia w Katowicach.

KS Kosz Pleszew - U!NB AZS UMCS Start Lublin 73:97 (19:27, 19:26, 19:19, 16:25)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 24, Myśliwiec 18, Wisniewski 16, Jaworski 9, Waniewski 6, Gospodarek 6, Pszczoła, Nycz. Trener: Przemysław Łuszczewski

Sobotnie mecze 30. kolejki IV grupy III ligi w wykonaniu dru...