MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubelska młodzież pomaga chorym dzieciom. Trwa akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum". Zdjęcia

Aleksandra Szymczak
Aleksandra Szymczak
W czwartek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona XIV edycji akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum".

Akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum" organizowana jest przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, a patronat nad nią objął wojewoda lubelski.

– Nie ma chyba nic ważniejszego, niż wspieranie w chorobie małych dzieci. Staramy się angażować młodych ludzi jeszcze na etapie szkoły podstawowej, by móc krzewić w nich uniwersalne wartości. Chcielibyśmy, by młodzi ludzie od samego początku uczyli się być wrażliwi, ale i potrafili pomagać, wspierać i brać odpowiedzialność za drugiego człowieka po to, by wyrosnąć na silne i odpowiedzialne osoby – mówi Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

W trakcie czternastu edycji akcji wolontariusze zebrali ponad 1 310 000 zł.

– Dokonały tego dzieci z Lubelszczyzny, co może wydawać się fenomenem, ale trzeba pamiętać, że za nimi stoją nauczyciele, którzy wykazują chęć, by coś wspólnie zorganizować oraz zainspirować dzieci do pomocy. Często później ci uczniowie są naszymi wolontariuszami. Dobro wraca więc w odpowiedzialnych postawach obywatelskich – przyznał o. Filip Buczyński, prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Najmłodsi z sercem dla potrzebujących

Akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum" polega na organizowaniu przez szkoły wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, podczas których zbierane będą środki na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

– Ta akcja ma uczyć empatii, wrażliwości. Uczestnictwo w niej będzie to krzewiło. Dla mnie to zaszczyt objąć tę akcję patronatem, a jednocześnie zadeklarować wsparcie polskiego rządu dla podobnych inicjatyw – podkreśla wojewoda.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowiek, ale również nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Jak zgłosić szkołę do akcji?

Wystarczy przyjść do sztabu organizacyjnego akcji i pobrać materiały – puszkę, plakaty oraz film edukacyjny. Trzeba posiadać dane: pełną nazwę szkoły, adres oraz dane kontaktowe do dyrektora szkoły oraz koordynatora Akcji w szkole. Trzeba też posiadać dane na temat liczby uczniów w szkole. Szkołę należy zarejestrować przez formularz dostępny na stronie.

Otrzymane wsparcie finansowe będzie przeznaczone na zakup leków, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych,
sprzętu medycznego, a także na naprawy sprzętu medycznego.

Ważne terminy

Do 19 kwietnia potrwa wydawanie puszek i materiałów, z kolei zbiórka pieniędzy w szkołach potrwa do 24 maja. Do tego dnia pieniądze ze zbiórek zostaną wpłacone na konto Hospicjum. W czerwcu odbędzie się koncert podsumowujący akcję.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski