Lubelskie szczypiornistki zrewanżowały się beniaminkowi z Gniezna z porażkę po karnych w pierwszej rundzie. Zobacz zdjęcia

szupti
MKS FunFloor po czwartkowej wygranej z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 29:23, pokonał w niedzielę w hali Globus po niezwykle ciężkim boju beniaminka - MKS PR Urbis Gniezno 34:31. Statuetkę MVP otrzymała lubelska lewoskrzydłowa Oktawia Płomińska, autorka dziewięciu goli dla gospodyń.

Niedzielna konfrontacja przez pierwsze osiem minut była niezwykle wyrównana, a tablica wyników pokazywała wówczas rezultat 4:4. Dwie minuty później po dwóch golach z rzędu Oktawii Płomińskiej, lublinianki odskoczyły na 6:4 i wówczas o czas poprosił gnieźnieński szkoleniowiec Robert Popek.

Od stanu 7:4 dla biało-zielonych, przyjezdne zanotowały serię 3:0 i w 13. minucie znowu był remis (7:7). Po kwadransie gry, gdy celnym rzutem popisała się Katarzyna Portasińska, gospodynie odskoczyły na plus dwa (9:7).

Beniaminek nie poddawał się i po kolejnych trzech minutach, to gnieźnianki prowadziły 10:9. W 21. minucie Dominika Więckowska wyprowadziła znowu swój zespół na prowadzenie 11:10, a za chwilę Płomińska podwyższyła na 12:10. Do końca pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka, ale to 22-krotne mistrzynie kraju zeszły na przerwę z zaliczką jednego gola (17:16).

Po dziewięciu minutach gry w drugiej połowie, drużyna z Gniezna po dwóch trafieniach Malwiny Hartman wygrywała dość niespodziewanie 22:20. Gospodynie po bramkach Słowaczki Marianny Rebicovej i Dominiki Więckowskiej, szybko jednak zdołały wyrównać (22:22), aby w 42. minucie po golu Płomińskiej z rzutu karnego wygrywać 24:23.

Dwa trafienia Magdy Więckowskiej oraz jedno Julii Zagrajek spowodowały, że cztery minuty później było już 27:23 dla MKS FunFloor. Na osiem minut przed końcem starcia wicemistrzynie Polski prowadziły 31:27, ale po kolejnych pięciu minutach rywalki zbliżyły się na 31:32 i wszystko w tym meczu było jeszcze możliwe.

Podopieczne trenera Piotra Dropka nie pozwoliły na więcej przeciwniczkom, zdobywając w końcówce dwie ważne bramki i triumfowały ostatecznie 34:31. Rezultat spotkania ustaliła Patrycja Noga.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS PR Urbis Gniezno 34:31 (17:16)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Płomińska 9, Portasińska 5, M. Więckowska 5, Achruk 3, D. Więckowska 3, Zagrajek 3, Masna 2, Noga 2, Rebicova 2. Kary: 10 min. Trener: Piotr Dropek

Urbis: Hoffmann – Łęgowska 7, Hartman 6, Nurska 5, Świerżewska 4, Matysek 3, Kasprowiak 2, Kaczmarek 2, Giszczyńska 1, Kuriata, Chojnacka. Kary: 10 min. Trener: Robert Popek

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Dariusz Żak (Radom)