Lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce

  Lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce

  ©Tomek Koryszko/Archiwum

  We wrześniu dzieci z Lublina zaczną naukę nie tylko w szkołach. Pod koniec miesiąca dwie lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce. Podobne placówki działają już w 33 miastach w Polsce.
  Lubelskie uczelnie uruchamiają Uniwersytety Dziecięce

  ©Tomek Koryszko/Archiwum

  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął zapisy w piątek, 7 września. Aby zgłosić dziecko na zajęcia, trzeba się wcześniej zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej www.uniwersytet-dzieciecy.umcs.pl.

  - Chcemy umożliwić wykształcenie w młodzieży ciekawości świata i zainspirować do zgłębiania wiedzy. Przygotowaliśmy 234 miejsca dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
  Opłata wynosi 130 zł za semestr, a zajęcia będą prowadzone raz, dwa razy w miesiącu - informuje Anna Bukowska, koordynator projektu. Jak podkreśla prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS, uniwersytet dziecięcy charakteryzować będzie niekonwencjonalne, dalekie od tradycyjnego nauczanie oraz stały, bezpośredni kontakt dziecka z wysoko wykwalifikowaną kadrą akademicką.

  W programie zajęć uniwersytetu dla maluchów znajdą się takie zagadnienia, jak m.in. "O ruchach ciał niebieskich - naturalnych i sztucznych", "Czy można ugotować zupę na wodzie z Morza Bałtyckiego" oraz "Pieniądze nie śmierdzą, czyli co wymyślili Fenicjanie".

  Wyjątkowy program edukacyjny dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych przygotowuje również Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Już 24 września na WSEI rozpoczyna swoją działalność Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

  - Zajęcia odpowiedzą m.in. na pytania: Skąd się biorą pieniądze?, W jaki sposób przekonuje reklama?, Po co i jak działa giełda?, Co to jest produkt turystyczny i jak się go sprzedaje? oraz Na czym polega sztuka autoprezentacji? - informuje Marek Szczodrak z WSEI.

  Udział w zajęciach na WSEI jest bezpłatny. Zapisy trwają od 5 do 16 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

  Dlaczego wyginęły dinozaury, jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Odpowiedzi na te i wie-le innych frapujących pytań poznają mali adepci uniwersytetu Unikids, który po raz kolejny uruchomił nabór.

  - Zapisy zaczęły się już w czerwcu. Potrwają do 13 października, ponieważ wtedy ruszamy już z zajęciami. Na dzieci czeka jeszcze 100 wolnych miejsc - informuje Urszula Szubartowska, koordynator.

  Semestr studiowania na Unikids kosztuje 175 zł. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.unikids.pl.

  Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bardzo fajny

  Łuki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 27

  pomysł sam zapisałem córe na UMCS

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  równi i nierówni

  semestr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 28

  To jest przygotowywanie dzieci do "wyścigów szczurów", z których dzieci z rodzin ubogich zostaną wyrugowane już na starcie. Jedyna nadzieja w WSEI, która deklaruje bezpłatne zajęcia dla uczniów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dawac to do Piano

  Polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 26

  bo niepotrzebne.
  uniwerki dla dzieci a koscioly dla pedofilow

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo