Lubelskie wygrało klasyfikację generalną zapaśniczych mistrzostw Polski seniorek. Zobacz zdjęcia

Polski Związek Zapaśniczy
Województwo lubelskie triumfowało w klasyfikacji generalnej, podczas mistrzostw Polski seniorek w zapasach, które zostały rozegrane w Rzeszowie. Zapaśniczki z klubów regionu aż 14-krotnie stawały na podium, w tym dwa razy na najwyższym stopniu.

Reprezentantki z klubów województwa lubelskiego zdeklasowały swoje rywalki, gromadząc 483 pkt. Druga lokata przypadła województwu śląskiemu (269 pkt.), natomiast trzecia mazowieckiemu (173 pkt.).

Dwanaście medali było dziełem zapaśniczek Cementu-Gryfa Chełm. Najlepiej zaprezentowały się Katarzyna Krawczyk, która została mistrzynią kraju w kategorii wagowej do 53 kg oraz Anna Urbanowicz, triumfatorka wago do 72 kg. Wicemistrzyniami Polski zostały Anhelina Łysak (57 kg), Anastasiia Padoshyk (59 kg) i Daniela Tkachuk (72 kg). Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast Anna Król (50 kg), Maria Świeczak (53 kg), Anastasiia Lebedieva (55 kg), Olha Padoshyk (59 kg), Karina Konarska (68 kg), Małgorzata Małek (68 kg) oraz Urszula Piotrowska (76 kg).

Z dwoma brązowymi krążkami wróciły ponadto zawodniczki ZTS Sokół Lublin. Trzecie miejsce w kategorii wagowej do 65 kg zajęła Oktawia Skraińska, natomiast jej koleżanka klubowa Marlena Kister, zdobyła brąz w wadze do 76 kg.

W klasyfikacji klubowej bezkonkurencyjny okazał się Cement-Gryf Chełm, kończąc zmagania z dorobkiem 404 pkt. Chełmianki wyprzedziły w tej klasyfikacji zespoły ZKS Slavia Ruda Śląska (171 pkt.) oraz MULKS Junior Dzierżoniów (142 pkt.). Warto podkreślić, że team Cementu-Gryfa Chełm, nieprzerwanie od 2009 roku staje na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu seniorek.