reklama

Lublin przeciw przemocy. Zademonstrują solidarność z uczestnikami Marszu Równości w Białymstoku

Kamila OlszewskaZaktualizowano 
Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press
Demonstracja solidarności z uczestnikami Marszu Równości w Białymstoku odbędzie się w najbliższy poniedziałek na placu Litewskim w Lublinie.

- Osoby LGBT spotykają się z przejawami nietolerancji w codziennym życiu. Podczas Marszu Równości w Białymstoku doszło do niespotykanej eskalacji tych doświadczeń – piszą organizatorzy wydarzenia.

Czytaj także

W poniedziałek o godz. 18 na Placu Litewskim spotkają się osoby, które wspólnie chcą sprzeciwić się nienawiści i pokazać wsparcie wobec zaatakowanych uczestników.

Marsz Równości w Białymstoku odbył się 20 lipca. Był pierwszym tego typu wydarzeniem w historii miasta. W ramach sprzeciwu, zebrały się grupy, które wspólnie atakowały uczestników wydarzenia. Resort spraw wewnętrznych poinformował w piątek, że funkcjonariusze ustalili do tej pory tożsamość ponad stu osób łamiących prawo.

Marsz Równości w Lublinie. Kiedy?

Trwają przygotowania do drugiego Marszu Równości w Lublinie. Jego organizatorzy nie zrażają się tym, co wydarzyło się w Białymstoku. - Mimo nieprzyjemnych sytuacji, w Lublinie odbędzie się kolejny Marsz Równości. Znamy już datę, jednak jeszcze jej nie podajemy – mówi Alicja Sienkiewicz, współorganizatorka wydarzenia.

Czytaj także

Za przygotowanie demonstracji w Lublinie odpowiadają Marsz Równości w Lublinie, Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet, Komitet Obrony Demokracji i środowiska lewicowe.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie tylko osoby spod tęczy doznają "braku tolerancji"

Przez ponad 4 lata byłem dyskryminowany przez to, że jestem narodowcem

Z
Zenon Zalewski

Biedroń będzie uczył walki z przemocą? 😂🤣 Homoterrorysta hipokryta. Zapomniał jak bił swoją matkę czy napadał na uczestników Marszu Niepodległości? Komuchy z NKWDeckim rodowodem też chyba pozapominali jak ich przodkowie mordowali Polaków i wprowadzali komunizm jako jedyny dobry. Teraz komuchy zastępują komunizm ideologią LGBT. Historia kołem się toczy. Czas im powiedzieć raz na zawsze, że ich pomysłów Polacy mają dość.

Homoterroryści pod pseudo hasłami równości atakują Białystok a prezydent i policja ogłupieni dają robić się w ch.ja tym zbokom i nie reagują. Oni mają w głowie rozum i potrafią myśleć czy są kompletnymi debilami. Poczytajcie historię z USA z lat 60, 70tych XX wieku jak homoterroryści tam atakowali lekarzy i jak zmuszali do akceptacji swojego wynaturzenia aby kwalifikować to zaburzenie psychiczne jako norma. Teraz homoterroryści przenieśli się do Polski. To są bandyci którzy przemocą chcą narzucić innym uwielbienie odbytu który traktują jako narząd płciowy a w odchodach szukają podniety. To zboczeńcy poziomu świni , która zjada własne gówno i w tym szuka smaku. Tfu!!!

G
Gość

praw żydowskie nadane przez Mojżesza - nie będziesz wspólzył z mężczyzną tak jak z kobietą, ani ze zwierzęciem bo to jest obrzydliwość i nieczystość

G
Gość
2019-07-26T13:16:45 02:00, POKO ZBOKO:

Normalni, siedzimy w domach, niech zboctwo wylezie i przelezie. Nie reagujemy na MARGINES społeczny!

2019-07-26T14:23:15 02:00, anka:

Do tej pory często właśnie tak było i co? Doprowadziło do tego, że chcą więcej i więcej wbrew logice, rozsądkowi i prawu naturalnemu. Nie wolno ciągle trzymać głowy w piasku, bo pewnego dnia nie będzie już można tej głowy wyjąć.

2019-07-26T15:18:27 02:00, niepatriota:

W tej materii Polska idzie w jednym szeregu z Rosją. Uważana jest za jeden z najbardziej homofobicznych i ksenofobicznych państw w UE!.

Stanowisko Watykanu, że "Kościół powinien przeprosić wspólnotę osób homoseksualnych za to, że usuwał je na margines", oraz domniemane przywiązanie Polaków do wartości chrześcijańskich nijak nie pasują do tego co wyprawia, wygaduje i wypisuje "lepszy sort".

Te marsze równości nie dotyczą jedynie osób LGBT, także związków heteroseksualnych, które są w oczywisty sposób dyskryminowane przez polskie prawo. Co czwarte dziecko w Polsce rodzi się w nieformalnym związku, ale dla państwa to nie jest rodzina! Brakuje papieru!

teraz zboczeńcy i dewianci masowa przyłaczaja się do tzw parad równości czyniąc z nich marsze nienawisci , poprzez obrazanie Polakow , kpienie z historii i tradycji. A zboczeńcy dewianci sa sponorowani przez faszystów. z kolei koncerny założone przez nazistów Popieraja LGBT (przykladem IKEA), pewnie stad idą wszyscy Razem

n
niepatriota
2019-07-26T13:16:45 02:00, POKO ZBOKO:

Normalni, siedzimy w domach, niech zboctwo wylezie i przelezie. Nie reagujemy na MARGINES społeczny!

2019-07-26T14:23:15 02:00, anka:

Do tej pory często właśnie tak było i co? Doprowadziło do tego, że chcą więcej i więcej wbrew logice, rozsądkowi i prawu naturalnemu. Nie wolno ciągle trzymać głowy w piasku, bo pewnego dnia nie będzie już można tej głowy wyjąć.

W tej materii Polska idzie w jednym szeregu z Rosją. Uważana jest za jeden z najbardziej homofobicznych i ksenofobicznych państw w UE!.

Stanowisko Watykanu, że "Kościół powinien przeprosić wspólnotę osób homoseksualnych za to, że usuwał je na margines", oraz domniemane przywiązanie Polaków do wartości chrześcijańskich nijak nie pasują do tego co wyprawia, wygaduje i wypisuje "lepszy sort".

Te marsze równości nie dotyczą jedynie osób LGBT, także związków heteroseksualnych, które są w oczywisty sposób dyskryminowane przez polskie prawo. Co czwarte dziecko w Polsce rodzi się w nieformalnym związku, ale dla państwa to nie jest rodzina! Brakuje papieru!

a
anka
2019-07-26T13:56:07 02:00, LGBT Lublin:

Poseł Pis Tułajew poparł zeszłoroczny marsz. Policja skutecznie spacyfikowała kontrmanifestację. Przeciwko marszowi wystąpił natomiast prezydent z PO - Żuk! Młodzi posłowie z Pis są naprawdę za związkami partnerskimi na wzór węgierski!

P.Tułajew nie poparł, a stwierdził, iż "Ja do marszu równości podchodzę w taki sposób, że wbrew temu, co mówi totalna opozycja, każdy ma prawo do tego, aby się gromadzić, aby przedstawiać swoje racje, manifestować swoje poglądy. Jednocześnie chcę powiedzieć, że ja na taki marsz się nie wybieram. Ja wybieram marsz dla życia i rodziny –Radio Zet."

P. Żuk zachował się natomiast asekuracyjnie i stwierdził, że "Nie opowiadam się za żadną ze stron" - konf. prasowa.

Każda władza boi się przede wszystkim o swoją władzę. Oczywiście są wyjątki, ale tylko wyjątki. Wyrażenie swojego sprzeciwu co do marszu równości i nazwanie rzeczy po imieniu kończy się jak wiadomo wyrokami niekorzystnymi dla przeciwników. Nie ma to zastosowania do np.uczestników marszu równości - przykład zachowanie na takim marszu w Gdańsku.

a
anka
2019-07-26T13:16:45 02:00, POKO ZBOKO:

Normalni, siedzimy w domach, niech zboctwo wylezie i przelezie. Nie reagujemy na MARGINES społeczny!

Do tej pory często właśnie tak było i co? Doprowadziło do tego, że chcą więcej i więcej wbrew logice, rozsądkowi i prawu naturalnemu. Nie wolno ciągle trzymać głowy w piasku, bo pewnego dnia nie będzie już można tej głowy wyjąć.

L
LGBT Lublin

Poseł Pis Tułajew poparł zeszłoroczny marsz. Policja skutecznie spacyfikowała kontrmanifestację. Przeciwko marszowi wystąpił natomiast prezydent z PO - Żuk! Młodzi posłowie z Pis są naprawdę za związkami partnerskimi na wzór węgierski!

G
Gość

Nie obawiam się Marszów Równości, nie obawiam się EURO, nie obawiam się emigrantów. Najbardziej obawiam się rozpadu naszej wspólnoty. Polak bije Polaka tego się obawiam.

Nie ma tolerancji, nie ma szacunku, nie ma umiejętności i woli spokojnej rozmowy. Nie ma teraz nikogo i niczego co może połączyć Polaków. Tego się obawiam.

~~Lubelak

To jest obsceniczne, gorszące i ma prawo się nie podobać ludziom !!!!!!!!!!

Co kogo obchodzi gdzie i co sobie wkładają, to jest ich prywatna sprawa.

Może następny marsz zoofili, a możne nekrofili ?

Ale to nie znaczy ze mają się z tym afiszować, na głównych ulicach miasta.

A
AB

Faszyzm, to stan umysłu! Nie musi przybierać formy jaką nadali mu hitlerowcy.

A
Adam z Lublina

Jak komuś zależy na spokoju to niech schowa głowę w piasek i udaje że nie ma problemu....Tylko niech ma świadomość, że jak przyjdą po niego, to inni też będą chcieli spokoju i pochowają głowę w piasek.

......

Faszyzm? Proszę nie rozśmieszać ludzi, i co zrobi niby ta "faszystowska" Polska?, napadnie Litwę czy Słowację?, skończy się następnym rozbiorem, powstaniami itp, wy przecież kochacie te klimaty, masochizm genetyczny?,

G
Gość
2019-07-26T12:26:24 02:00, anka:

Gdyby wam zalezalo na spokoju to byście przestali nachalnie organizować te swoje marsze. Ludzie mają jak widać dosyć tej homo ideologii i gadania o równości. Równi jesteście wobec prawa, tolerowani od zawsze, bo przecież pracujecie, uczycie się, macie swoje restauracje, puby, itd. Wam się marzy, abyśmy mówili, że to wy i tylko wy macie prawa i rację, a my mamy przepraszać za to że żyjemy. Ostatni marsz w Gdańsku w pełni Was zoobrazował i dlatego nie ma się co dziwić, że chociaż to źle, ale jednak w Białymstoku, co niektórym puściły nerwy, o ile to nie była prowokacja zwolenników waszego marszu.

2019-07-26T12:37:37 02:00, Gość:

"Niektórym puściły nerwy". Dobre. W tym nieszczęsnym kraju rodzi się faszyzm. Trzeba twardo powiedzieć Nie zanim będzie za późno. Polska to kraj demokratyczny dla wszystkich a nie tylko dla tej brunatnego tałatajstwa.

2019-07-26T12:59:38 02:00, Gość:

Gadasz o faszyźmie ale za grosz nie masz pojęcia o tej doktrynie politycznej tylko jak papuga powtarzasz głupoty nawiedzonych polityków i celebrytów. Idąc twoim tokiem myślenia to ideologia LGBT jest prawie identyczna z ideologią nazizmu.

To dlaczego w czasach III Rzeszy homoseksualistów zamykano w obozach koncentracyjnych? Dlaczego nie zabrania się marszów narodowców, kiboli, chuliganów i innych umysłowych prostaków?

G
Gość
2019-07-26T12:26:24 02:00, anka:

Gdyby wam zalezalo na spokoju to byście przestali nachalnie organizować te swoje marsze. Ludzie mają jak widać dosyć tej homo ideologii i gadania o równości. Równi jesteście wobec prawa, tolerowani od zawsze, bo przecież pracujecie, uczycie się, macie swoje restauracje, puby, itd. Wam się marzy, abyśmy mówili, że to wy i tylko wy macie prawa i rację, a my mamy przepraszać za to że żyjemy. Ostatni marsz w Gdańsku w pełni Was zoobrazował i dlatego nie ma się co dziwić, że chociaż to źle, ale jednak w Białymstoku, co niektórym puściły nerwy, o ile to nie była prowokacja zwolenników waszego marszu.

2019-07-26T12:37:37 02:00, Gość:

"Niektórym puściły nerwy". Dobre. W tym nieszczęsnym kraju rodzi się faszyzm. Trzeba twardo powiedzieć Nie zanim będzie za późno. Polska to kraj demokratyczny dla wszystkich a nie tylko dla tej brunatnego tałatajstwa.

2019-07-26T12:59:38 02:00, Gość:

Gadasz o faszyźmie ale za grosz nie masz pojęcia o tej doktrynie politycznej tylko jak papuga powtarzasz głupoty nawiedzonych polityków i celebrytów. Idąc twoim tokiem myślenia to ideologia LGBT jest prawie identyczna z ideologią nazizmu.

Bredzisz

Dodaj ogłoszenie