Lublin. Zobacz uczestników biegu City Trail nad Zalewem Zemborzyckim. Znamy zwycięzców cyklu 2021/2022

Michał Biały z Kraśnika wygrał piąty, ostatni start biegu City Trail w Lublinie, zaliczany do cyklu 2021/22. Wyścig ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim ukończyło 219 osób. Już wcześniej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Damian Świerdzewski, natomiast dopiero ostatni start wyłonił najlepszą z kobiet.

Od listopada do marca trwała rywalizacja biegowa zaliczana do cyklu City Trail. W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim rywalizowało ponad 200 osób. W tym gronie było 164 mężczyzn i 55 kobiet. Najszybciej 5-kilometrową trasę przebiegł Michał Biały. Kraśniczanin uzyskał czas 16:20. Drugi był Krystian Kuna z Motycza (17:07), a trzeci Mateusz Utnicki z Dęblina (17:14).

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Natalia Zych z Lublina (18:50). Drugie miejsce zajęła Beata Klimek z Rawy Mazowieckiej (19:18), a trzecie Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego (19:37).

Najstarszym uczestnikiem ostatniego biegu cyklu był 72-letni lublinianin, Wojciech Wenerski.

Do klasyfikacji generalnej cyklu zaliczane były trzy najlepsze występy i już po trzech zawodach znaliśmy zwycięzcę. We wszystkich wygrał bowiem Damian Świerdzewski z Dzbenina, który najlepsze czas uzyskał w styczniu – 16:06. W dwóch ostatnich startach już nie uczestniczył.

Drugie miejsce w generalce zajął Rafał Gontarczyk z Ostrowca Św., który dwukrotnie był trzeci i raz pierwszy. Natomiast trzeci miejsce przypadło Przemysławowi Szymanowskiemu. Zawodnik ze Starachowic wystartował we wszystkich pięciu biegach w Lublinie, a jego najlepsze miejsca, to dwukrotnie drugie i raz trzecie.

Klasyfikację kobiet wygrała Natalia Zych. Lublinianka pobiegła w czterech startach i trzy razy była najszybsza. Drugie miejsce zajęła Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Św., dwukrotnie pierwsza i raz druga, a trzecie Magdalena Sekuła z Franciszkowa, której najlepsze wyniki, to dwa drugie miejsca i jedno trzecie.

W sumie w klasyfikacjach generalnych ujęto 207 mężczyzn, którzy pobiegli przynajmniej trzy razy oraz 129 niesklasyfikowanych ze względu na brak trzeciego startu, a także 73 kobiety mające na koncie co najmniej trzy biegi i 54 panie niesklasyfikowane.

Kategorię wiekową 60+ wygrał 62-letni Wiesław Szabat z Annopola.

Podsumowanie sezonu odbędzie się podczas uroczystych gal organizowanych w 10 miastach, w których gościł bieg City Trail. W Lublinie najlepsi odbiorą nagrody 15 marca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Wszyscy uczestnicy, którzy wystartowali co najmniej trzy razy otrzymają pamiątkowe medale.

Lublin. Zobacz uczestników biegu City Trail nad Zalewem Zemb...