Lublinianin Paweł Wysocki wygrał Drugą Dychę do Maratonu. Bieg ukończyło 857 osób. Zobacz zdjęcia zawodników

Lublinianin Paweł Wysocki wygrał Drugą Dychę do Maratonu. Triumfator 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 33.49. Niedzielny bieg ukończyło 857 osób. Druga lokata przypadła Jackowi Chruścielowi z Międzyrzeca Podlaskiego (33.57), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Michał Płecha z Lublina (34.20).

W rywalizacji pań najszybsza była lublinianka Natalia Zych, pokonując linię mety w czasie 39.27. Drugą pozycję zajęła Justyna Jagiełło z Chełma (39.45), a trzecią Magdalena Wójcicka z Lubartowa, uzyskując rezultat 39.47.

Tym razem biegowe zmagania rozpoczęły się i zakończyły przy Skate Town Lublin. Pierwsze kilometry prowadziły mocno pod górę, natomiast w drugiej połowie trasa prowadziła mocno w dół.

Tradycyjnie przed startem dorosłych w biegowej rywalizacji zmierzyli się najmłodsi sportowcy w kolejnym biegu zaliczanym do cyklu “Przez metry po kilometry”. Dziewczęta i chłopcy pobiegli na dystansach uzależnionych od wieku, od 50 do 1000 metrów.

Zmęczeni, ale i ogromnie szczęśliwi... uczestnicy Drugiej Dy...