LUK Lublin przegrał w Suwałkach pierwszy mecz o dziewiąte miejsce na koniec sezonu w PlusLidze

szupti
Ślepsk Malow Suwałki
Siatkarze LUK Lublin przegrali na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3, pierwszy mecz o miejsca 9-10 na zakończenie sezonu 2022/23 w Pluslidze. Rewanż odbędzie się we wtorek, 18 kwietnia w hali Globus.

Gospodarze w premierowej odsłonie po asie serwisowym Filipiaka, wyszli na prowadzenie 4:2. Od tego czasu lublinianie zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrywali już 6:4. W kolejnym okresie tej części podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka mieli cały czas przewagę kilku oczek (12:9, 16:13, 18:15), ale miejscowym udało się w końcu doprowadzić do wyrównania (22:22).

O losach pierwszej partii musiała zadecydować gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachował zespół z Suwałk, zwyciężając 26:24. W końcówce Nowakowski nie zdołał zahaczyć bloku przy ataku i piłka poleciała na aut, a następnie goście pogubili się w obronie pod siatką po bloku Sapińskiego.

Druga partia okazała się nie mniej emocjonująca, aniżeli pierwsza. Po raz kolejny aż do ostatniej piłki nie można było wytypować zwycięzcy. LUK na początku miał trzy oczka więcej (5:2), ale suwalczanie popracowali w polu serwisowym i po ataku ze środka Takvama doprowadzili do remisu.

Od tej pory trwała wyrównana gra, podczas której drużyny zmieniały się jedynie na prowadzeniu. Po ataku Jendryka goście odskoczyli na 17:15, ale ponownie w końcówce nastąpiło wyrównanie (22:22). Żółto-czarni poradzili sobie jednak z presją i to oni triumfowali 25:23, po punktowej zagrywce Malinowskiego.

W trzecim secie drużyna trenera Dominika Kwapisiewicza miał już sześć punktów przewagi (15:9), ale ekipa z Koziego Grodu rozpoczęła pościg i była blisko dogonienia rywali (18:20, 22:24). Ślepsk nie pozwolił jednak na więcej, wygrał tę partię 25:22, obejmując prowadzenie w całym meczu 2:1.

W czwartą partię lepiej weszli lublinianie (3:1), ale nastepnie po udanych blokach i skutecznych atakach Kujundzicia, to gospodarze mieli dwa oczka zaliczki (9:7). Potem rozpoczął się stopniowy "odjazd" Ślepska (16:12, 19:14, 23:16), który triumfował ostatecznie w tym secie 25:18. Pojedynek zakończył błąd na zagrywce w wykonaniu Romacia.

MVP spotkania wybrany został środkowy drużyny z Suwałk, Cezary Sapiński.

Suwalczanie udadzą się więc do Lublina z cenną zaliczką. LUK jeśli chce zająć dziewiątą lokatę, musi teraz we wtorek pokonać biało-niebieskich i liczyć na ewentualne zwycięstwo w tzw. "złotym secie".

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 3:1 (26:24, 23:25, 25:22, 25:18)

Ślepsk: Kujundzić 17, Filipiak 15, Sapiński 15, Takvam 12, Halaba 9, Sanchez 1, Czunkiewicz (libero) oraz Zakieta, Magnuszewski. Trener: Dominik Kwapisiewicz

LUK: Malinowski 15, Szerszeń 13, Włodarczyk 12, Nowakowski 9, Stajer 4, Komenda 1, Gregorowicz (libero) oraz Wachnik 4, Jendryk 4, Romać 2, Tavares, Jóźwik, Watten (libero). Trener: Maciej Kołodziejczyk