LUK przerwał serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Lublinianie pokonali u siebie Ślepsk Malow Suwałki. Zobacz zdjęcia

szupti
Siatkarze LUK Lublin przerwali serię pięciu meczów bez wygranej w PlusLidze, pokonując w hali Globus Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Udanie w roli pierwszego trenera w krajowej elicie zadebiutował Maciej Kołodziejczyk, który zastąpił na tym stanowisku Dariusza Daszkiewicza.

Suwalczanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i taką przewagę utrzymywali do stanu 11:9. Do remisu doprowadził następnie Konrad Stajer (11:11), ale za chwilę po asie serwisowym Bartosza Filipiaka, przyjezdni ponownie odskoczyli na dwa oczka (13:11).

Lublinianie nie poddawali się, najpierw dogonili rywali, aby w końcówce seta wyjść na plus dwa (19:17). Po kolejnym udanym ataku Stajera było już 21:18 dla żółto-czarnych. Team trenera Macieja Kołodziejczyka nie dał się już dogonić, wygrywając pewnie premierową odsłonę 25:21.

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze (3:1), ale za chwilę był już remis 3:3. W kolejnym fragmencie trzy asy z rzędu zaserwował Nicolas Szerszeń, punkt dołożył Wojciech Włodarczyk i LUK miał już zaliczkę pięciu oczek (8:3). Po ataku Mateusza Malinowskiego, ekipa z Koziego Grodu powiększyła prowadzenie (12:6) i taką samą przewagę miała w połowie tej części gry (16:10).

Udany atak Jana Nowakowskiego coraz bardziej przybliżał miejscowych do triumfu w tym secie (19:12). Suwalski zespół poderwał się jednak do walki i w końcówce złapał kontakt z gospodarzami (22:23), gdy po raz kolejny świetnie zaatakował Bartosz Filipiak. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:23 dla lublinian, po błędzie na zagrywce Andreasa Takvama.

LUK poszedł za ciosem w trzeciej partii, wychodząc po dwóch atakach z rzędu Stajera na prowadzenie 5:1. Drużyna z Suwałk zbliżyła się na jedno oczko (6:7), ale z chwilę lubelski zespół znowu był na plus trzy (9:6). Ślepsk cały czas gonił gospodarzy (11:12, 14:15, 16:17) i ta sztuka udała mu się w końcówce (19:19).

Dwa asy serwisowe Mirana Kujundžica spowodowały, że przyjezdni za chwilę wygrywali 21:19. LUK nie poddał się i po ataku Włodarczyka był tylko dwie piłki od zakończenia meczu (23:22). O losach tej partii musiała zadecydować gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali suwalczanie, zwyciężając 31:29.

Lublinianie nie pozwolili na nic więcej w tym meczu rywalom i id stanu 7:7 w czwartej partii, zaczęli dominować na boisku (13:8, 17:12, 21:14). Triumf w czwartym secie 25:16 i całym meczu, przypieczętował atak Szerszenia.

LUK po sobotnim triumfie zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli PlusLigi, mając na koncie 37 pkt.

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:16)

LUK: Nowakowski 10, Komenda 1, Malinowski 23, Szerszeń 17, Stajer 6, Włodarczyk 15, Gregorowicz (libero) oraz Torelli, Jóźwik. Trener: Dariusz Daszkiewicz

Ślepsk: Sanchez 2, Filipiak 28, Kujundzić 14, Takvam 10, Buchowski 13, Sapiński 5, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Halaba. Trener: Dominik Kwapisiewicz

Sędziowali: Bartłomiej Adamczyk i Szymon Pindral