Luxiona AZS UMCS Lublin - Profi-Sport Duda Gałów 5:3. Zobacz zdjęcia z meczu

Ekipa Luxiony AZS UMCS Lublin pokonała w niedzielę u siebie drużynę Profi-Sport Duda Gałów 5:3, w meczu 7. kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu. Lubelski zespół do wygranej poprowadził Jakub Wankiewicz, wpisując się czterokrotnie na listę strzelców. To trzecia wygrana podopiecznych trenera Konrada Tarkowskiego w kampanii 2020/21.

Lublinianie byli zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki, bowiem mierzyli się z zespołem, który zajmował ostatnią pozycję w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Po pierwszej połowie pachniało jednak niespodzianką, gdyż to rywale prowadzili 1:0, zdobywając gola po kontrataku.

Po zmianie stron szybko do bramki trafił Jakub Wankiewicz, dwie minuty później uczynił to ponownie i w efekcie gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1. W 25. minucie goście po ładnie rozegranym rożnym, doprowadzili do remisu. Cztery minuty później lublinianie odzyskali prowadzenie, po ładnie wykonanym rzucie wolnym przez Ukraińca Wiktora Rusyna. Przyjezdni nie poddawali się i jeszcze w tej samej minucie doprowadzili do remisu po 3. Ponownie wielką klasę pokazał Wankiewicz, który dołożył jeszcze dwa trafienia, zapewniając triumf teamowi z Koziego Grodu 5:3.

‒ Byliśmy faworytem w tym meczu i ostatecznie go wygraliśmy. Ale nie możemy kończyć pierwszej połowy z ostatnią drużyną w tabeli, przegrywając 0:1. Oczywiście nie można rywalom odmówić ambicji, bo się starali, ale nasza gra defensywna wymaga znacznej poprawy. Jeśli chcemy być w czubie tabeli, musimy to udowadniać w każdym spotkaniu po pierwsze dobrą obroną. Mimo że to goście otworzyli wynik, byliśmy spokojni. Wiedzieliśmy, że coś strzelimy. Dobrze, że ten worek rozwiązał się już na początku drugiej części. Za tydzień gramy z Nowinami u siebie. Interesują nas tylko trzy punkty ‒ mówi Jakub Wankiewicz, najskuteczniejszy zawodnik Luxiony AZS UMCS.

Lublinianie po siedmiu rozegranych meczach zajmują siódmą pozycję w ligowej tabeli, mając w dorobku 10 pkt. Liderem jest Górnik Polkowice (21 pkt.), wyprzedzając Heiro Rzeszów (14 pkt.) i Sośnicę Gliwice (13 pkt.).

Luxiona AZS UMCS Lublin - AZS-AWF Profi-Sport Duda Gałów 5:3 (0:1)
Luxiona AZS UMCS: Furtak, Marcin Otsrowski, Michał Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz (21′, 23′, 30′, 31′), Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Rusyn (29'), Bijas, Wojcik. Gidyński. Trener: Konrad Tarkowski
Profi-Sport: Nafalski, Gołębiowski, Vlasik, Leśniewski, Schreiber (25′), Piesiak, Wielgosz, Ledwoń, Duda (11′, 29′), Konieczny, Szczecina, Krej. Trener: Bartłomiej Szczecina

WYNIKI 7. KOLEJKI I LIGI (GRUPA POŁUDNIOWA)
Unia Tarnów - GKS Tychy 8:5
Stal Mielec - Sośnica Gliwice 5:9
Heiro Rzeszów - Gwiazda Ruda Śląska 4:2
Górnik Polkowice - Kamionka Mikołów 5:3
Futsal Nowiny - BSF BochniA 4:4