Magda Linette gra dalej na kortach w Cleveland

Grzegorz Bawół
Andrzej Szkocki/Polska Press
Magda Linette (67.) wygrała w I rundzie turnieju WTA w Cleveland z wyżej rozstawioną Julią Putincewą (39.) 6:4, 6:2.

Linette może zawdzięczać swój poniedziałkowy sukces serwisowi. Polka dwukrotnie popisała się asem, nie popełniła żadnych podwójnych błędów i wygrała aż 67 proc. piłek po swoim pierwszym podaniu. Putincewa natomiast popełniła trzy podwójne błędy, nie zaserwowała asa i wygrała tylko 53 proc. piłek po pierwszej próbie.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamań z obu stron. Sytuacja powtórzyła się przy stanie 2:2. Ostatnie przełamanie należało do Polki, która w następnym gemie potrzebowała jednej piłki setowej do skończenia partii i wygrała 6:4.

W drugim secie Linette znowu wygrała otwierającego gema, z tym że teraz już była w stanie utrzymać swoje podanie. Kolejny raz przełamała rywalkę przy wyniku 3:1. Do końca obie Panie planowo wygrywały swoje podania i Polka wygrała 6:2.

W kolejnej rundzie Linette zmierzy się z Rumunką Soraną Cristeą.