Mateusz Baranowski trzeci w turnieju o Puchar PS i PZTS w tenisie stołowym

Marcin Puka
Mateusz Baranowski (Lewart Lubartów) zajął trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Turniej jest najważniejszym ogólnopolskim sprawdzianem dla zawodników w kategorii żak (10-11 lat). Udział w zawodach ogólnopolskich poprzedzony jest eliminacja mi wojewódzkimi, w których wyłaniane są trzyosobowe reprezentacje.

W tegorocznej edycji zawodów rewelacyjnie spisała się reprezentacja chłopców, która w pełnym składzie awansowała do turnieju głównego. Najwyżej w turniejowej drabince doszedł Mateusz Baranowski, zajmując trzecie miejsce. Warto dodać, że Mateusz podczas pierwszego dnia zdecydowanie wygrał wszystkie gry w swojej grupie eliminacyjnej, a jedynej porażki doznał w grze półfinałowej. Pozostali zawodnicy zajęli również wysokie miejsca. Przemysław Walaszek był dziesiąty, a Rafał Błaszczyk uplasował się na trzynastej pozycji (obaj Bobry Bobrowniki)

Trochę gorzej wypadły dziewczęta, wśród których najwyżej sklasyfikowana została najmłodsza reprezentantka Lubelszczyzny, Katarzyna Pawlak (KTS Sygnał Lublin), która zajęła 21 miejsce. Zuzanna Żukowska (TUKS Sokół Mechanik Tomaszów Lubelski była 25, a Aleksandra Powroźnik(Lewart) zajęła 34 miejsce.

W zawodach triumfowali Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) i Samuel Kulczycki (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski).