Jeden z największych na świecie producentów elektroniki będzie wspierać lubelskie startupy. Plany spółki ujawnił Daniel Ahn, starszy wiceprezes Samsung Electronica. Ogłosił to w poniedziałek podczas IV Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2018 w Krakowie. Informację potwierdził rzecznik prasowy polskiego oddziału spółki.

- Jeszcze w tym roku otworzymy Samsung Inkubator w Lublinie. Na tę chwilę to wszystko, co mogę powiedzieć – mówi Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Electronics Polska.

- To sukces – przekonuje Tomasz Małecki, prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. - Od ponad roku wspólnie z Urzędem Miasta Lublina pracowaliśmy nad tym, żeby to Lublin był drugą destynacją Inkubatora Samsunga w Polsce. I tak się stało – napisał na swoim facebookowym profilu.

Podobna placówka mieści się już w Rzeszowie. Inkubator powstał 12 kwietnia 2012 r. we współpracy z Politechniką Rzeszowską oraz Doliną Lotniczą. Organizuje bezpłatne szkolenia i warsztaty. W ten sposób wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii.

Ponadto Samsung Inkubator udostępnia twórcom startupów powierzchnię do pracy wyposażoną w nowoczesny sprzęt. Młodzi przedsiębiorców mogą też skonsultować swoje pomysły z pracownikami działu Rozwoju i Badań Samsunga. Już wkrótce podobną możliwość otrzymają mieszkańcy Lublina.