MKS Selgros Lublin przegrał w Szwecji z IK Savehof w Lidze Mistrzyń

MKS Selgros po raz drugi przegrał z IK Savehof w Lidze Mistrzyń. W Szwecji lubelskie piłkarski ręczne zaprezentowały się o wiele lepiej, niż przed tygodniem w hali Globus, ale ponownie lepszy okazał się młody zespół ze Skandynawii, który wygrał 27:24. Po czterech kolejkach mistrzynie Polski wciąż są bez punktów w fazie grupowej.

Spotkanie w Szwecji rozpoczęło się korzystnie dla MKS, bo lublinianki objęły prowadzenie 2:0 po trafieniach Alesii Mihdaliovej i Małgorzaty Roli. Niewielka przewaga przyjezdnych utrzymywała się przez kwadrans. Wtedy przypomniała o sobie Julia Eriksson, która rzutami z drugiej linii zdobyła trzy bramki z rzędu i ze stanu 3:6 Szwedki doprowadziły do wyrównania, a chwilę później prowadzenie IK Savehof zapewniła Linnea Petterson.

Lublinianki grały skuteczniej niż przed tygodniem, w obronie także sprawiały rywalkom więcej problemów, ale pierwszą połowę przegrały 11:14.

W drugiej MKS szybko odrobił straty i w 37 min., po bramce Marty Gęgi, ponownie był wynik remisowy – 15:15. Decydujące akcje dla losów spotkania oglądaliśmy między 50 a 55 minutą. Najpierw Niedźwiedź zdobyła bramkę kontaktową,

a następnie sprowokowała rywalkę do faulu, za który ta otrzymała wykluczenie. W 53 min. Ekaterina Dzhukeva wybroniła rzut karny, natomiast Jessica Quintino doprowadziła do wyrównania – 22:22.

I gdy wydawało się, że lubelska drużyna w końcówce może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dwa proste błędy sprawiły, że Szwedki szybko „uciekły” na dwa trafienia. Szczypiornistki MKS myliły się w ataku, a zespół IK Savehof obejmując prowadzenie 26:22 był już pewny końcowego triumfu.

IK Savehof – MKS Selgros Lublin 27:24 (14:11)