Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież będzie miała nowe miejsca. Sprawdź, gdzie będą się spotykać

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
7 października 2022 roku swoją działalność rozpoczęło „Hej!”.
7 października 2022 roku swoją działalność rozpoczęło „Hej!”. materiały prasowe/archiwum
Miejsca wzorowane na “Hej!”, które działa przy ul. Poewiaków 11, pojawią się w dzielnicach Felin oraz Rury. Nowe przestrzenie powinny otworzyć swoje drzwi dla młodych jeszcze przed wakacjami.

– Dyskusje z mieszkańcami i mieszkankami w ramach „Planu dla Dzielnic” wyraźnie pokazały nam, jak istotne jest funkcjonowanie otwartych przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach. Dziękuję wszystkim organizacjom pozarządowym, które wzięły udział w konkursie dotyczącym prowadzenia takich miejsc. W związku z dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem złożonych ofert, wystąpiłem do Rady Miasta o zwiększenie puli środków na ten cel. Mam nadzieję, że po najbliższej sesji będziemy mogli przedstawić młodym mieszkańcom i mieszkankom sieć przyjaznych miejsc w kolejnych dzielnicach – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Gdzie pojawią się nowe miejsca?

Przestrzeń młodzieżowa w dzielnicy Rury ma się znajdować na ul. Jana Sawy 5 i poprowadzi ją Fundacja 5Medium, natomiast w dzielnicy Felin na ul. Królowej Bony 8 młodymi ludźmi zaopiekuje się Stowarzyszenie Kultury Felin.

– Zgodnie z postulatem lubelskiej młodzieży udostępniamy miejsca, które mogą być kształtowane i wykorzystywane zgodnie z jej potrzebami. Sukces „Hej!” przy ul. Peowiaków pokazał, że mogą one efektywnie działać dzięki oddolnej energii młodych osób. Dziś z radością przedstawiamy dwie nowe przestrzenie młodzieżowe i liczymy na to, że będą cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

W konkursie dla organizacji pozarządowych, który miał wyłonić nowe przestrzenie dla młodzieży złożono 11 ofert. Każda z propozycji została oceniona przez komisję konkursową i przeszła wizję lokalną z zaproponowanym miejscu. Prezydent miasta ogłosił dwie pierwsze przestrzenie oraz ponowienie konkursu. Ma zostać też zwiększona pula środków.

Termin składania wniosków do ponownego konkursu to 31 maja.

Konkurs jest jedną z realizacji zapisów aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski