Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Młodzież z Bronowic ma nowe miejsce. To dobrze znany Punkt Kultury

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Przestrzeń w zmienionej formule, nadal będzie służyła młodym mieszkańcom i mieszkankom Bronowic pod opieką Fundacji Dobrych Pomysłów.
Przestrzeń w zmienionej formule, nadal będzie służyła młodym mieszkańcom i mieszkankom Bronowic pod opieką Fundacji Dobrych Pomysłów. Anna Paszkowska
W Lublinie otworzyło się nowe miejsce dla młodzieży. Tym razem młodzi będą mogli kreatywnie spędzić czas w dobrze znanym Punkcie Kultury na Bronowicach.

Młodzi mają nową przestrzeń w Lublinie

Nowo otwarty Punkt Kultury przy ul. Skibińskiej 21 jest już dobrze znanym miejscem dla mieszkańców dzielnicy Bronowice, gdyż działa od 2015 roku. Dlaczego zostało ponownie otwarte? Powodem jest Europejska Stolica Młodzieży, która wzięła przestrzeń pod swoje skrzydła. To już siódme miejsce dla młodzieży z miasta.

– Udostępniamy kolejne miejsce do spędzania czasu i rozwoju aktywności młodzieży, bo inwestycja w przyszłość młodych jest jednym z naszych priorytetów. Jako Europejska Stolica Młodzieży 2023 dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć warunki do coraz lepszego życia i zwiększania partycypacji młodych osób - powiedziała podczas otwarcia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina.

- Dostaliśmy wsparcie od miasta – do końca 2025 r. Dzięki tym środkom mogliśmy wyremontować lokal, w którym wreszcie mamy normalne warunki do funkcjonowania. Nie ma już zagrożenia wilgocią, jest ciepło i mamy super wyposażenie. To miejsce przeznaczone dla młodzieży, gdzie można spędzić czas, spotkać się ze znajomymi, odrobić lekcje oraz skorzystać z całej palety warsztatów kulturalnych i wsparcia psychologicznego – mówił Tymoteusz Wojna, animator Punktu Kultury.

Nowo otwarta przestrzeń dla młodzieży planuje w piątek (1 grudnia) specjalne zajęcia dla młodych.

- Możemy zaprosić na warsztaty robienia komiksów. Nasze dzieci je tworzą i wydają w gazetkach dzielnicowych. W sobotę zaprosimy was na zajęcia kreatywne, twórcze, ale to będzie niespodzianka – zachęca do przyjścia Natalia Dyjach animatorka z Punktu Kultury.

Młodzież, która korzysta z przestrzeni jest zadowolona ze zmiany. Tam właśnie ujawniają się ich talenty.

- W Punkcie Kultury najczęściej bawię się ze znajomymi, ale też dzięki niemu zacząłem przygodę z muzyką - opowiedział Robert Łaniak, który często przychodzi do przestrzeni na Bronowicach.

Młodzież z Bronowic ma nowe miejsce. To dobrze znany Punkt Kultury
Anna Paszkowska

Miasto będzie mieć osiem miejsc dla młodzieży

Pierwszym miejscem dla młodzieży było „Hej!” na ul. Peowiaków 11. Miasto, w ramach aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, zobowiązało się do stworzenia przestrzeni dla młodzieży, gdzie młodzi będą mogli realizować swoje pasje i zainteresowania. Później zostały otwarte kolejne: Rewir, Po Prostu Fajne Miejsce, Prusa 2, Baza, Kosmos.

W piątek zostanie otwarta ósma przestrzeń dla młodzieży. „Piwnica Labiryntu” w dzielnicy Wieniawa otworzy swoje drzwi o godz. 14:00 i będzie oferować wegański poczęstunek, a później warsztaty z malowania toreb i koszulek oraz świąteczne karaoke. Miejsce będzie oferować wnętrze przyjazne wszystkim oraz wsparcie psychologiczne i prawne.

- Mimo, że rok Europejskiej Stolicy Młodzieży powoli zmierza ku końcowi, nie przestajemy wspierać inicjatyw skierowanych do młodych ludzi. W przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczyliśmy na ten cel kwotę 4,5 mln zł – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski