Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS ma już 30 lat! Zobacz zdjęcia z uroczystości

Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS ma już 30 lat.
Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS ma już 30 lat. Małgorzata Genca
Wydział Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie świętował w piątek (24 listopada) jubileusz 30-lecia. Wydarzenie było okazją do wspomnień związanych z działalnością wydziału i spotkania przedstawicieli z ośrodków naukowych z Polski, władz samorządowych, a także społeczności akademickiej UMCS.

Uroczystości jubileuszowe 30-lecia Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS rozpoczęły się w piątek (24 listopada) w kampusie przy ul. Głębokiej 45. Podczas spotkania zaprezentowano historię wydziału oraz wybitnych naukowców, którzy przyczynili się do jego rozwoju.

W ramach obchodów odsłonięto tablicę upamiętniającą Ignacego Daszyńskiego. Wcześniej był on patronem jednej z sal w byłej siedzibie w Pałacu Lubomirskich na Placu Litewskim, a teraz nazwano na jego cześć aulę w nowym gmachu przy ul. Głębokiej, który funkcjonuje od 2020 r.

W tym roku akademickim na 12 kierunkach studiuje blisko 1900 osób.

Wydział Politologii UMCS został utworzony w 1993 roku, a kilka lat temu zmienił nazwę na Wydział Politologii i Dziennikarstwa. Przez 27 lat jego siedzibą był pałac Lubomirskich na pl. Litewskim, a od 2020 r. wydział mieści się na Kampusie Zachodnim UMCS przy ul. Głębokiej 45. W ramach obchodów jubileuszu społeczność wydziałowa zadecydowała o przeniesieniu nazw patronów sal z byłej siedziby do obecnie zajmowanego obiektu. Chodzi o aulę im. Ignacego Daszyńskiego oraz salę rad naukowych im. prof. Ziemowita Jacka Pietrasia.

Obecnie na wydziale funkcjonują trzy instytuty badawcze: Instytut Nauk o Polityce i Administracji, Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach oraz Instytut Stosunków Międzynarodowych. W ofercie dydaktycznej wydziału znajduje się dwanaście kierunków studiów, w tym dwa anglojęzyczne, na których studiuje blisko 1900 osób, w tym 430 obcokrajowców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski