Most na Bystrzycy. Jaki będzie miał kolor? Mieszkańcy zdecydują w głosowaniu (WIZUALIZACJE)

RED
Czerwony, granatowy czy szary kolor powinny mieć stalowe elementy mostu, który powstanie na Bystrzycy? Z takim pytaniem do mieszkańców Lublina zwraca się ratusz. Na opinie czeka do końca lutego. Proponowana przez projektanta żółto-niebieska kolorystyka okazała się zbyt "kontrowersyjna".

(Wideo z oficjalnego rozpoczęcia budowy)

Pod ocenę mieszkańców trafiły trzy propozycje Rady Kultury Przestrzeni. Most ma w nich kolor betonu, a elementy stalowe są: czerwone, granatowe i szare. - Na głosy za poszczególnymi wariantami czekamy przez cały luty pod adresem [email protected] - informuje Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza. Działająca przy prezydencie Lublina Rada Kultury Przestrzeni rekomenduje wariant z czerwonymi elementami stalowymi.

Most na Bystrzycy powstanie w ramach budowy przedłużenia ul. Muzycznej. W przyszłości arteria będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej stanie się drogą dojazdową do Areny Lublin. Budowa ul. Muzycznej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku.

Wartość inwestycji to blisko 42 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Lubartów, LPRD Lublin i Intop Tarnobrzeg.

Nową ul. Muzyczną pojedziemy w czerwcu przyszłego roku. Inwestycja pochłonie 41,9 mln zł

Przedłużenie Muzycznej w Lublinie. Robotnicy walczą z zimą (ZDJĘCIA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 80

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

f
frq
Hcemy rurzowego!
g
gosc
Most powinien być koloru "Tęczy" symbolizuje przymierze Boga z Człowiekiem
p
prześmiewca kratynów
To pytanie do episkopatu, zarówno o kolor, nazwę mostu, choć z góry wiadomo, że JP.
Następner pytanie powinno brzmieć. Na ile milionów stać Lublinian za łaskę poświecenia i kogo na ojca chrzestnego tego mostu. Tutaj z pewnością jakiś działacz jedynie sprawiedliwej, np trzeźwa "coś tam,coś tam"
a
anna
ma być jasna zieleń jak kładka na Armii Krajowej
n
niepatriota
Obrzydliwa jest ta hipokryzja, która każe bulwersować się plastikowym dildo a wzruszać ramionami na przypadki gwałtów przez państwowych funkcjonariuszy. Może o to co sądzą o palikotowym penisie warto byłoby zapytać się kobiety gwałcone na komendzie policji, w obronie praw, których zorganizował Palikot swój happening. Warto dzisiaj sobie przypomnieć, że ówczesny komendant policji popierany przez ministra sprawiedliwości pana Zbyszka chciał tej sprawie ukręcić głowę. Bo pan Zbyszek znowu u władzy.
M
Maria
Kolory żółty i zielony
j
ja
Dworzec Metropolitalny!!!!
l
lublin
czarny lubelski. Na wlocie micha za święconą, w środku 12 stacji a u wylotu urna wsypowa na datki...
j
juk
oczywiście zielony !!!! To kolor najlepszy z możliwych i dobry dla oka ! Zieleń taka soczysta
M
Mieszkanka Muzycznej
Zanim zaczniecie się zastanawiać czy most ma być tęczowy czy bury, czy możemy poruszyć sprawę parkingu dla mieszkańców bloków przy tej ulicy? Na Plażowej, Ochotniczej i sąsiednich uliczkach jakoś nie za bardzo jest miejsce.
A
A Sio
Szymon Pietrasiewicz z Palikotem może jakieś penisy domalują ? broń boże aniołki bo Brama Grodzka w takim przypadku nawet na most się nie zgodzi boooooo łabędzie będzie straszył
p
proste
proste i wsio jasne
b
by tak
Barwy Lublina
G
Gość
to jest projekt mostu lukowego?????? rzeka w tym miejscu ma ok.6m szerokości........to jakieś kuriozum i przerost formy nad trescia.Wystarczą zwykle przesła wykonane ze struno- betonu o odpowiedniej wytrzymałości. i cena wykonania spada o jakieś 40%.
;-)
rzecz jasna ;)
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie