Motor Lublin przegrał wyjazdowy sparing z Pogonią Siedlce

Karol Kurzępa
Piłkarze lubelskiego Motoru od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Siedlcach. Pod koniec obozu żółto-biało-niebiescy zmierzyli się towarzysko z tamtejszą drugoligową drużyną Pogoni. Konfrontacja zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodarzy.

Spotkanie było rozgrywane bez udziału publiczności. Pierwszych 30 minut nie przyniosło bramek, ale w ostatnim kwadransie pierwszej połowy padły aż cztery gole, w tym trzy dla gospodarzy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Walków, jedno trafienie dołożył także Norbert Wojtuszek. Natomiast dla lubelskiego zespołu bramkę zdobył Tomasz Swędrowski.

Po zmianie stron zostały podyktowane dwa rzuty karne, ale żadnego z nich nie wykorzystano. Najpierw strzał rywala z jedenastu metrów obronił w 56. minucie stojący między słupkami Motoru Sebastian Madejski. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę bez konsekwencji obejrzał obrońca lubelskiego zespołu, Maksymiian Cichocki. Natomiast kwadrans później z "wapna" pomylił się nowy napastnik żółto-biało-niebieskich Daniel Świderski. Siedlczanie dołożyli zaś jeszcze jednego gola i ostatecznie zwyciężyli 4:1. Co ciekawe, w ich szeregach wystąpił zawodnik, który w poprzednim sezonie bronił barw Motoru, Bartosz Rymek.

Sparing w Siedlcach był dla lublinian czwartym rozegranym tego lata, w tym pierwszym zakończonym porażką. We wcześniejszych grach kontrolnych Motor pokonał po 3:1 Orlęta Radzyń Podlaski oraz Ruch Chorzów, a także zwyciężył 1:0 z Polonią Warszawa. Poza meczami towarzyskimi podopieczni trenera Mirosława Hajdy w ramach przygotowań do nowego sezonu rywalizowali także w dwóch spotkaniach w Totolotek Regionalnym Pucharze Polski, gdzie wygrali 1:0 z Avią Świdnik oraz odpadli po konkursie rzutów karnych z Chełmianką, po rywalizacji zakończonej bezbramkowym remisem.

Kolejna kontrolna potyczka czeka drugoligowego beniaminka 16 sierpnia, a rywalem będzie Górnik Łęczna, który pod koniec lipca awansował do I ligi. Do tej konfrontacji dojdzie najprawdopodobniej na płycie głównej łęczyńskiego stadionu. Z kolei zaplanowany na 22 sierpnia test-mecz z Radomiakiem Radom nie dojdzie do skutku. Walkę o ligowe punkty "Motorowcy" rozpoczną w ostatni weekend sierpnia.

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 4:1 (3:1)
Bramki: Walków 37, 44, 58, Wojtuszek 40 - Swędrowski 38

Pogoń: Smyłek - Krawczyk, Margol, Ocenas, Miś, Wojtuszek (46 Rymek), Barciak (46 Grabowski), Falon, Prytulak (65 Marciniec), Kostyk (65 Więdłocha), Walków (70 Buczek). Trener: Bartosz Tarachulski

Motor: (I połowa) Madejski - M. Król, Grodzicki, Łukasik, Moskwik, Duda, Swędrowski, Kumoch, Ceglarz, Jagodziński, Ropski. (II połowa) Madejski (65 Lach) – Michota, Cichocki, Łukasik, zawodnik testowany, Duda (65 Bednarczyk), Darmochwał, Kunca, Wójcik, Nowak, Ropski (60 Świderski). Trener: Mirosław Hajdo

Żółta kartka: Kamil Kumoch

Czerwona kartka: Maksymilian Cichocki (55. min - za faul)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)