Motor Lublin - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1 (ZDJĘCIA)

  • Kurier Lubelski

KK

W przedostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2018/19 Motor Lublin zremisował przed własną publicznością z Wólczanką Wólka Pełkińska 1:1. Dla lublinian był to już trzeci podział punktów u siebie w obecnych rozgrywkach, który rozczarował zarówno drużynę, jak i jej kibiców.

W pierwszej połowie początkowo przeważali gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się naciskać na obronę rywali, choć bez wyraźnego efektu. Kiedy wydawało się, że gol dla żółto-biało-niebieskich jest kwestią czasu, do siatki dość nieoczekiwanie i szczęśliwie trafili przyjezdni. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w wykonaniu Mateusza Kocura, piłka odbiła się od defensora Motoru, Michala Ranki, następnie od słupka, by znaleźć się pod nogami Krzysztofa Pietlucha. Napastnik Wólczanki dopełnił formalności z najbliższej odległości i dał swojej drużynie prowadzenie.

Do przerwy na tablicy wyników widniał jednak remis, po tym jak do wyrównania doprowadził Konrad Nowak. Kapitan lubelskiego zespołu wpisał się na listę strzelców uderzeniem z około dwóch metrów tuż przed gwizdkiem zapraszającym obie ekipy do szatni.

Po zmianie stron, "Motorowcy" próbowali szybko objąć prowadzenie, ale Nowakowi w dwóch dogodnych sytuacjach zabrakło trochę precyzji lub szczęścia. Szansę na pokonanie bramkarza gości miał także Michał Gałecki, jednak jego strzał z dystansu poszybował nad poprzeczką.

Przewaga podopiecznych Roberta Góralczyka była duża, ale swoje okazje mieli także zawodnicy Wólczanki, którzy decydowali się na uderzenia zza pola karnego. Z kąśliwymi strzałami Kocura, Pietlucha oraz Marka Gwóźdźa poradził sobie jednak stojący między słupkami Motoru, Adrian Olszewski.

W końcówce żółto-biało-niebiescy posyłali dużo dośrodkowań w pole karne i stwarzali zagrożenie, ale ostatecznie nie znaleźli drogi do bramki i musieli pogodzić się z remisem. Do końca rundy jesiennej lublinianie mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie z Wiślanami Jaśkowice na wyjeździe. Ta potyczka jest zaplanowana na 17 listopada w Skawinie.

Motor Lublin - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:1 (1:1)
Bramki: Nowak 45 - Pietluch 22

Motor: Olszewski - Kraśniewski (75 Rak), Ranko, Majewski, Wołos, Bonin, Gałecki (81 Meskhia), S. Kamiński, Brzyski, D. Kamiński, Nowak. Trener: Robert Góralczyk

Wólczanka: Strączek - Korolski, Kocur (90 Majka), Lech (90 Viscovich), Gwóźdź, Podstolak, Wrona, Mianowany, Hajduk, Buczek (60 Zygmunt), Pietluch (87 Czyrny). Trener: Marek Rybkiewicz

Żółte kartki: Wołos, Brzyski, Ranko

Sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).

Widzów: 2630

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.11.2018, 09:57

hehehe dobrze napisales w 100% prawde! Czyli mamy WSA Motor Lublin onikochaja 3 lige i nigdy nie oposzą jej!!!nigdy cie 2 ligo nie opościmy, bo my kochamy cie!!!tak powinni dresy spiewać!

11.11.2018, 14:00

2630 kibiców , taaa razem z piłkarzami ochroniarzami i paniami w kasie :). Szkoda prądu na nich

11.11.2018, 12:34

Dziadostwo hanbaa

11.11.2018, 11:55

Ten tekst jest wklejany tutaj od co najmniej 4 lat :)

11.11.2018, 11:08

się zapytaj jeszcze czemu nie przepuszczają komentarzy przeciwników motóru

11.11.2018, 09:47

Obecnie Motor jest bardziej Świdnicki niż Avia!
Wieśniaki! Wstyd!

11.11.2018, 09:24

Bida z nedza panowie!!

11.11.2018, 08:53

Motor to bardzo ludowy zespół. Lubi przegrać na wsi, ugościć remisem jakąś wiejską drużynę, a nawet ma w swoim składzie polityka z list PSL-u. Jest również zarządzany niczym zrujnowane gospodarstwo na wsi zabitej dechami. Motor kocha swoją wiejską ligę i nie ma zamiaru nigdzie stąd się ruszać!

11.11.2018, 08:41

odczep się od Ranko. Gdyby nie wydymali Wołosa chwile wczesniej to by nie było bramki. To bramka obciąża Wołosa.

11.11.2018, 07:51

Do końca rozgrywek pozostało jeszcze ca 20 spotkań. Na razie dogrywają się. Przyszli nowi , przyszedł trener i czas pokaże, że nie jest tak żle.

11.11.2018, 01:51

Dzisiejszy mecz nie był zły, ale obrona tragedia, a bramka podsumowuje obecną formę M.Ranko - samobój!
GdZie Pożak, D'Apolonio, Michota, Darmował!
Dziś i tak zagrał tylko jeden młodzieżowiec!
Albo kasa albo wyniki!

10.11.2018, 22:42

po co w tym artykule tyle fotek tych "piłkarzy". Szkoda na to karty pamięci w aparacie i czasu fotoreportera.

10.11.2018, 22:33

Zły dobór trenerów, zły dobór zawodników, jakiś błąd organizacyjny. Jak można już czwarty rok nie wydostać się z buraczanej ligi??? Jakoś Lechia, Pogoń, ŁKS, Widzew potrafią wracać z otchłani a Motor ciągle na dnie. Przez 4 lata nie można zebrać 15-20 młodych, ambitnych, zdolnych chłopaków i trenera który ich ogarnie?????? Ponad 30 lat chodzę na Motor ale to już zaczyna mnie wkur...ć!!!! Może niech stadion opustoszeje to ktoś tym zacznie zarządzać sensownie

10.11.2018, 22:09

Do strooga
Oczywiście małpa i brzytwa to tylko przenośnia. Tam ( w Klubie) nie ma nikogo kto by się znał na piłce od strony merytorycznej. Ich wiedza jest wiedzą kibicowską a w najlepszym razie dziennikarską. Trener jest tylko teoretykiem, doświadczenie w samodzielnej pracy ma zerowe. Jakie kryteria przyświecały i komu w kompletowaniu składu drużyny na początku sezonu???
Jeśli Prezydent nie potrząśnie tym towarzystwem ( rada nadzorcza, zarząd, sponsorzy) to awansu nie będzie NIGDY.

10.11.2018, 22:01

Z kasą bym nie przesadzał.. nie moźemy wyjść bo wcześniej kopacze nie chcieli a teraz umiejętności nie mają. Jeden Brzyski nie wygra wszystkich meczów

10.11.2018, 21:53

Predzej Śmierc pokaże klase, niz Motor będzie w ekstraklasie!!!!!

10.11.2018, 21:42

Jestem w średnim wieku, chciałbym chociaz przed smiercia doczekać sie momentu gdzy wejdziemy chociarz do tej 2 ligi!!!Niestety nic dobrego patrząc na zawodnikow motoru nie ma, nie w sensie że sa calkowicie zli itd.ale to nie jest jeszcze sklad na 2 lige , potrzebne sa przegrupowania, ale wiem że latwo pisac czy mowic ale zrobic juz nie jest tak łatwo.Tylko juz tyle lat na naszym fajnym stadnionie oglądam motor a problem jest dalej, brak awansu.Czy ktos wie o co tu chodzi, majac sponsoring , arene na ekstraklase, promocje, zaplecze a nie mozna sie wydostac z tej buraczanej ligi?

10.11.2018, 21:28

Zgoda co do Trenera Góralczyka - tablet.
Jest taka bajka o małpie i brzytwie .
Panie Prezydencie - proszę zabrać im tę brzytwę bo awansu nie będzie!!!!

10.11.2018, 21:25

To co Motor gra to padlina zlepek piłkarzy ostatni raz kupiłem transmisje za 12 zł .Pożak Młody trzyma go na ławce Michota 100 meczy rozegrał też ławka czy nawet poza ,a Rak zamiast 30 minut daje mu 15 minut ,Prezesie ten Góralczyk zaprzepaści awans obym się mylił

10.11.2018, 21:23

To co Motor gra to padlina zlepek piłkarzy ostatni raz kupiłem transmisje za 12 zł .Pożak Młody trzyma go na ławce Michota 100 meczy rozegrał też ławka czy nawet poza

10.11.2018, 21:19

Motoru mimo że kontrolowali mecz i atakowali, tylko że te ataki nie maja sensu i logiki.motor nie wie dalej jak grac w polu karnym przeciwnej druzyny.Bonin ślepy , albo ma zeza, wszystkie strzały nad lub poza bramke, co sie tez tyczy wszystkich w sumie zawodników motoru.Wólczanaka jak juz oddawała strzal to jakos w światło bramki.Ten skład nie ma przyszłości, brak wykończenia , jakies maniery pewności gry, cos tu jest nie tak jak trzeba.Jeszcze awansu nie bedzie połowa skladu do wymiany fuuuu!!!