Motor Lublin zwyciężył w meczu towarzyskim z Lewartem Lubartów

Marcin PukaZaktualizowano
Drugi środowy sparing wygrali piłkarze trzecioligowego Motoru. Zespół Mirosława Hajdo pokonał na bocznym boisku Areny Lublin występujący w czwartej lidze Lewart Lubartów.

W drugim, środowym meczu kontrolnym w barwach Motoru pojawili się zawodnicy, którzy nie zagrali we wcześniejszym starciu z Legionovią. Sprawdzanych było też kilku zawodników. W zespole gospodarzy ponownie zagrał Bartosz Waleńcik, który ostatnio był zawodnikiem... Motoru. Wszystko wskazuje na to, że jego dotychczasowy pracodawca, czyli Piast Gliwice, ponownie wypożyczy obrońcę do lubelskiej drużyny.

Natomiast w ekipie gości zagrało m.in. dwóch byłych piłkarzy żółto-biało-niebieskich. To Konrad Nowak i Dawid Pożak.

Miejscowi objęli prowadzenie w 27. minucie, kiedy to piłkę do własnej siatki skierował jeden z zawodników z Lubartowa. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Jakub Buczek. I wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza część spotkania. Zaraz na początku drugiej połowy kontraktowe trafienie zaliczyli goście. Jakuba Grzywaczewskiego pokonał Grzegorz Fularski. Więcej goli już nie było.

Żółto-biało-niebiescy kolejny mecz kontrolny rozegrają w najbliższą sobotę (20 lipca, godz. 11). Na bocznym boisku Areny Lublin zmierzą się z beniaminkiem trzeciej ligi Hetmanem Zamość. Lewart tego samego dnia, o tej samej godzinie zmierzy się z Orlętami Łuków.

Motor Lublin – Lewart Lubartów 2:1 (2:0)
Bramki: samobójcza 27, Buczek 37 – Fularski 48
Motor: Krupa (46 Grzywaczewski) – zawodnik testowany (46 Kraśniewski, 71 zawodnik testowany), zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Koszel (46 zawodnik testowany), Buczek, zawodnik testowany (46 zawodnik testowany), Nowak, Paluch (75 Koszel), zawodnik testowany
Lewart: zawodnik testowany – Ponurek, Budzyński, Michna, Iskierka, Szafrański, Bujak, Pożak, Kotowicz, Najda, K. Nowak. Ponadto grali: Filipczuk, Majewski, A. Pikul, Fularski, Aftyka, Lecki i dwóch zawodników testowanych