MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Motor odpowiada na medialny szum dotyczący sponsoringu klubu z Lublina (OŚWIADCZENIE)

Krzysztof Nowacki
Krzysztof Nowacki
Łukasz Kaczanowski
Minister sportu i turystyki, Sławomir Nitras, mówiąc niedawno o formach wspierania sportu przez spółki Skarbu Państwa, nawiązał również do żużlowego Motoru Lublin. Słowa ministra były później powtarzane i komentowane przez media. Klub z Lublina broni swojego dobrego imienia: "Stanowczo zaprzeczamy jakimkolwiek sugestiom o nieetycznym pozyskaniu sponsorów" - czytamy w przesłanym komunikacie.

Minister sportu negatywnie wyraził się o sposobie sponsorowania w ostatnich latach sportu przez spółki Skarbu Państwa. - Jeżeli jedna spółka skarbu państwa z drugą spółką skarbu państwa licytuje się gdzie będzie jeździł Zmarzlik, to jest to absurd - stwierdził Sławomir Nitras w rozmowie w Kanale Sportowym. - Są propozycje, aby wspierać rozgrywki ligowe, a nie konkretne kluby - dodał minister.

- Nie może być tak, że przychodzi Sasin (Jacek Sasin, w rządzie PiS był wiceprezesem Rady Ministrów oraz ministrem aktywów państwowych - red.) robi pstryk i mamy ekstraklasę i walczymy o mistrza. Albo zostajemy mistrzem, co bez tego wsparcia nie byłoby możliwe - stwierdził minister Nitras.

Słowa ministra były przez kilka dni komentowane w mediach. Do publikacji prasowych odniósł się klub z Lublina, który w przesłanym oświadczeniu sprzeciwia się narracji prowadzonej przez media. Poniżej pełna treść komunikatu.

Komunikat Prasowy Zarządu Speedway Lublin

W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi naszego klubu, Orlen Oil Motor Lublin, chcielibyśmy wyraźnie stanąć w obronie naszej reputacji i zakończyć wszelkie spekulacje negatywnie wpływające nie tylko na naszą drużynę, ale również na całą ligę i dyscyplinę. Nasze działania mają na celu wspieranie i rozwijanie sportu, który jest bliski sercu wielu osób zaangażowanych w jego popularyzację nie tylko w Lublinie ale też w całej Polsce.
.
Przez ostatnie lata z ogromnym zaangażowaniem pracowaliśmy nad odbudową renomy i tradycji żużlowych w naszym mieście. Doprowadziliśmy do powtórzenia sukcesu z 1991 roku, po równo 30 latach, zdobywając drugie w historii Miasta Lublin drużynowe wicemistrzostwo Polski. W kolejnym roku drużyna wygrała rozgrywki PGE Ekstraligi zdobywając historyczne, pierwsze Drużynowe Mistrzostwo Polski dla Lublina i całej Lubelszczyzny. Następnie, zdobywszy ten tytuł, nawiązaliśmy współpracę z Orlen Oil, który od kolejnego sezonu został naszym sponsorem tytularnym.
.
Jesteśmy zdumieni narracją pojawiającą się w mediach, sugerującą, że nasz sukces oraz współpraca z nowymi sponsorami nosi jakiekolwiek negatywne konotacje. Pragniemy podkreślić, że Motor Lublin jest drużyną sportową pozbawioną barw politycznych, niezwiązaną z żadną organizacją. Aktualna narracja medialna, koncentrująca się na krytyce naszego klubu, stanowi niepokojący precedens. Jest to szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że sponsoring w sporcie jest powszechną i akceptowaną praktyką.
.
Warto przypomnieć, że na początku tego roku Najwyższa Izba Kontroli (NIK) pozytywnie oceniła sponsoring sportowy realizowany przez spółki Skarbu Państwa, w tym w żużlu, podkreślając realne korzyści dla wspierających firm. To potwierdza, że nasze działania oraz wsparcie, jakiego doświadczamy, są efektywne i zgodne z procedurami.
.
Stanowczo zaprzeczamy jakimkolwiek sugestiom o nieetycznym pozyskaniu sponsorów. Jako Zarząd, zobowiązujemy się do podjęcia wszelkich niezbędnych środków prawnych w obronie dobrego imienia naszego klubu i zawodników.
.
Apelujemy również o spokojną analizę sytuacji i niepoddawanie się naciskom medialnym. Sport powinien łączyć, a naszym priorytetem jest budowanie silnej lokalnej społeczności. Nasze sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy i poświęcenia wielu osób zaangażowanych w życie klubu. Nieprawdziwe informacje krążące w mediach nie powinny wpływać na mieszkańców naszego miasta, dla których żużel jest ważną częścią życia.

Tak obecnie wygląda tor żużlowy na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie

Kiedy pierwszy trening w Lublinie? Tor potrzebuje kilku słon...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Pożegnanie Pawła Paczkowskiego z Industrii Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski