MP seniorów: Zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm najlepszą drużyną w kraju

Ekipa Cementu Gryfa Chełm po raz kolejny wygrała klasyfikację drużynową podczas mistrzostw Polski archiwum klubu
Zawodniczki Cementu Gryfa Chełm wywalczyły trzy medale (jeden srebrny i dwa brązowe) podczas 20. jubileuszowych mistrzostw Polski seniorek w zapasach, rozegranych w Żarach.

Wicemistrzynią kraju została Weronika Maleszka (kategoria 72 kg), która w finale uległa Agnieszce Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań), brązowej medalistce olimpijskiej z Pekinu.

Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast: Angelika Głąb (48 kg) i Katarzyna Krawczyk, która tym razem wystąpiła w kategorii wagowej 59 kg.

Na piątych miejscach sklasyfikowane zostały ponadto: Ilona Sobczyńska (51 kg), Marta Chruściel (55 kg) i Karolina Wieczerza (63 kg), zaś punktowane miejsca zajęły: Monika Misiura (59 kg) - 7, Monika Czajkowska (55 kg) - 8, Monika Kędrak (48 kg) - 9, Sylwia Grzeszczuk (63 kg) - 9 i Anna Urbanowicz (67 kg) - 9.

Ekipa Cementu Gryfa Chełm nie miała sobie równych w klasyfikacji drużynowej, wygrywając z dorobkiem 180 pkt. Druga lokata przypadła drużynie Dąb Brzeźnica (153 pkt.), natomiast trzecia Grunwaldowi Poznań (150 pkt.). Okazały puchar dla najlepszego zespołu w kraju, odebrał Igor Lobas, drugi trener chełmskich zapaśniczek.