18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MŚ seniorów: Konrad Czerniak (Wisła Puławy) piąty w finale na 100 m stylem motylkowym

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) był piąty w finale na dystansie 100 m stylem motylkowym archiwum zawodnika
Konrad Czerniak wywalczył w czwartek, 13 grudnia piątą lokatę w finale na 100 m stylem motylkowym, podczas pływackich mistrzostw świata seniorów na krótkim basenie, rozgrywanych w tureckim Stambule.

Podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego popłynął w finale w czasie 50,54, a do medalu zabrakło mu 0,95 sekundy. Mistrzem świata został Chad Le Clos z Republiki Południowej Afryki (48,82), wyprzedzając duet Amerykanów: Thomasa Shieldsa (49,54) i Ryana Lochte (49,59).

23-letni Czerniak w czwartek zajął ponadto 10. lokatę w półfinałach na dystansie 50 m stylem dowolnym (21,46). Konrad może mówić o sporym pechu, bowiem do piątkowego wyścigu finałowego zabrakło mu zaledwie 0,05 sekundy. Z ostatnim czasem kwalifikację uzyskał bowiem Włoch Federico Bocchia (21,41). Dodajmy, że puławianin poprawił swój rezultat z porannych eliminacji, gdzie uzyskał 21,64