MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jacek Czaplewski
Radość GKS Katowice z gola na 1:0
Radość GKS Katowice z gola na 1:0 Adam Warżawa
Ta ostatnia niedziela... Właśnie dzisiaj nastąpi zakończenie sezonu Fortuna 1 Ligi. Finałowa, czyli 34. kolejka zapowiada się ekscytująco, bo nie znamy przed nią drugiej drużyny, która bezpośrednio awansuje do Ekstraklasy, nie wiemy kto zagra w barażach o elitę, ani jaka drużyna jako ostatnia spadnie do 2 ligi. Początek wszystkich meczów o godzinie 15:00, śledź naszą multirelację na żywo.

34. kolejka Fortuna 1 Ligi - wyniki, mecze, transmisja

Prawie na każdym stadionie gra będzie toczyć się o coś. Największe emocje czekają nas w Gdyni. Druga w tabeli Arka zagra z trzecim GKS Katowice. Wygrany awansuje dziś bezpośrednio do Ekstraklasy (w przypadku remisu cieszyć będą się gospodarze). Biletów nie ma, oddzielna relacja LIVE w GOL24.

Ciekawie zapowiada się też korespondencyjna walka o udział w barażach. Zagra w nich "przegrany" z Gdyni oraz trzy inne zespoły z miejsc 4-6. Które? W walce liczy się nawet dziewiąta Wisła Kraków. Musi wygrać u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, a także liczyć na potknięcie jednego z przeciwników.

Ostatnia kolejka wyłoni nam jeszcze trzeciego spadkowicza. Między piętnastą Polonią Warszawa a szesnastą Resovią Rzeszów jest tylko punkt różnicy. Czarne Koszule grają na wyjeździe ze... Stalą Rzeszów, natomiast współgospodarz tego stadionu powalczy z Wisłą Płock, która ma chrapkę na baraże o Ekstraklasę.

34. kolejka 1 ligi. Multirelacja z meczów na żywo

W niedzielę 26 maja odbędzie się ostatnia, a więc 34. kolejka Fortuna 1 Ligi. Tego dnia dowiemy się, kto awansuje jako drugi bezpośrednio do Ekstraklasy, które cztery drużyny zagrają w barażach o awans i kto jako ostatni (trzeci) spadnie do 2 ligi. Śledź relację na żywo z dziewięciu meczów, które rozpoczną się o tej samej godzinie - 15:00.
17:13

Wyniki po zakończeniu zmagań w ostatniej kolejce:

Odra Opole - Znicz Pruszków 2:0 (Czapliński, Hebel)

Wisła Płock - Resovia Rzeszów 1:2 (Westermark - Urynowicz, Mikrut)

Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (Liszka s., R. Król)

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (Malczuk, Machaj)

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 4:1 (Drzazga, Mijusković, Bogacz - Sypek)

Arka Gdynia - GKS Katowice 0:1 (Błąd)

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (Wolski, Wróbel)

GKS Tychy - Górnik Łęczna 0:1 (Starzyński)

Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:2 (Kądziołka - Kotoń, Biedrzycki)

17:08

Polonia Warszawa utrzymała się w Fortuna 1. Lidze

"Czarne Koszule" ostatecznie po trudach sezonu na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej utrzymali się w 1. Lidze. Polonia po zwycięstwie ze Stalą Rzeszów zostaje na swoim dotychczasowym poziomie rozgrywkowym.

16:58

GKS Katowice wraca do PKO Ekstraklasy!!!

Koniec zmagań na stadionie w Gdyni. Arka przegrała w ostatniej kolejce z GKS-em i to ona zagra w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową. Goście - po latach prób wracają do elity!

16:56

Resovia wygrywa z Wisłą Płock!

Marzenia o barażach dla płockiej ekipy muszą zostać odłożone na przyszły sezon. Przyjezdni z Rzeszowa za sprawą Filipa Mikruta objęli kolejny raz prowadzenie.

16:53

Termalica wygrywa 3:0 z Wisłą Kraków!

Koncert nieporadności w defensywie piłkarzy gospodarzy. Kibice zaczynają wychodzić ze stadionu. Termalica za sprawą przytomności w polu karnym Jakuba Wróbla, który kolanem wbił piłkę do bramki podwyższyła prowadzenie

16:47

Odra Opole podwyższa prowadzenie ze Zniczem Pruszków!

Strzelcem bramki Maksymilian Hebel. Gospodarze zapewniają sobie prawo gry w barażach

16:45

Górnik Łęczna strzela na 1:0 z GKS Tychy!

Piotr Starzyński strzelił ważną na bramkę na wagę baraży o najwyższą klasę rozgrywkową. Goście blisko swojego celu!

16:39

Wisła Płock remisuje z Resovią Rzeszów. Gospodarze walczą

Jesper Jonasson Westermark dał nadzieję drużynie z Płocka. Wisła za sprawą jego trafienia doprowadziła do wyrównania. Nie wszystko stracone. Baraże jeszcze możliwe.

16:37

Maciej Wolski z dubletem przeciwko Wiśle Kraków!

Termalica po przerwie zdecydowanie przycisnęła gospodarzy przy Reymonta. Maciej Wolski po raz drugi umieścił piłkę w bramce białoruskiego bramkarza.

16:31

Polonia Warszawa objęła prowadzenie ze Stalą Rzeszów!!

Stołeczna drużyna wykonała bardzo ważny krok w kierunku utrzymania się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Bartosz Biedrzycki strzałem z ostrego kąta zaskoczył golkipera Stali Rzeszów. Na chwilę obecną "Czarne Koszule" pozostają w Fortuna 1. Lidze!

16:17

Termalica wychodzi na prowadzenie przy Reymonta!

Maciej Wolski znalazł się w kapitalnej sytuacji w polu karnym Wisły Kraków i to przyjezdni pierwsi strzelili otwierające trafienie w ostatniej kolejce Fortuna 1.Ligi. Termalica prowadzi przy Reymonta 22 pod Wawelem!!!

16:10

Podbeskidzie z trafieniem kontaktowym w Lublinie!

Miroslav Ilicić strzelcem gola na 1:2. Przyjezdni jeszcze walczą o odwrócenie losów meczu. Motor ma tylko jednobramkową przewagę po 50. minucie!

15:50

Wyniki do przerwy we wszystkich meczach

Odra Opole - Znicz Pruszków 1:0 (Kamiński)

Wisła Płock - Resovia Rzeszów 0:1 (Urynowicz)

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (Malczuk)

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 1:1 (Drzazga - Sypek)

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

GKS Tychy - Górnik Łęczna 0:0

Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:1 (Kądziołka - Kotoń)

15:50

Aktualna tabela 1 ligi - po pierwszej połowie meczów

Na tę chwilę bezpośredni awans ma GKS Katowice, w barażach mecze Arka Gdynia - Odra Opole i Motor Lublin - Górnik Łęczna, zaś do 2 ligi spada Polonia Warszawa. Druga połowa może nam jednak całkowicie wywrócić te przypuszczenia!

15:45

Chrobry objął prowadzenie

Gol na 1:0 w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Tuż przed przerwą strzelił Natan Malczuk.

15:37

Zmiany wyników meczów w Opolu i Lublinie

15:32

Stal Rzeszów pomaga Resovii!

Szymon Kądziołka trafił na 1:1 z Polonią Warszawa. Ten gol oznacza, że w tej chwili na powierzchnię wypłynęła Resovia, a Czarne Koszule świecą na czerwono.

15:29

GKS KATOWICE PROWADZI Z ARKĄ GDYNIA!!!

To Adrian Błąd strzelił przepięknego gola - trafił w samo okienko. W tej chwili GieKSa jest druga i ma bezpośredni awans do Ekstraklasy. Arka musi odpowiedzieć, jeśli nie chce spaść do baraży.

15:28

Czerwona kartka dla piłkarza Wisły Kraków!

15:25

Drugi odwołany gol dla Lechii

Tomas Bobcek ma wyjątkowego pecha. Był spalony, teraz dopatrzono się zagrania ręką. Z Miedzią w Legnicy dalej jest więc 1:0.

15:20

Zadymiony stadion w Gdyni. Odpalono pirotechnikę

Chwila przerwy w meczu Arka Gdynia - GKS Katowice. Przypominamy, że w tym miejscu trwa oddzielna relacja LIVE z hitu.

15:17

Motor Lublin prowadzi 1:0 i ma w tej chwili baraże

Z Podbeskidziem trafił Michał Król. Motor jest czwarty w tabeli. W ewentualnych barażach będzie więc gospodarzem - przeciw piątej drużynie.

15:14

Resovia też prowadzi!

Wielka radość w drużynie. W 12 minucie udało się objąć prowadzenie w Płocku. Wisła poza barażami, goście nadal w strefie spadkowej. Z bliska trafił Marcin Urynowicz, gola uznano po analizie VAR.

15:11

Zmiany wyników w meczach o utrzymanie

Polonia Warszawa prowadzi 1:0 ze Stalą Rzeszów (Kotoń). Wiśle Płock anulowano gola z Resovią Rzeszów. Czarne Koszule pozostają na bezpiecznym miejscu. W tej chwili według wirtualnej tabeli do 2 ligi spada Resovia.

15:09

Odwołano drugiego gola dla Lechii

Bobcek musi obejść się smakiem, nadal jest 1:0.

15:06

Czerwona kartka w meczu Odra - Znicz

Tymon Proczek ze Znicza Pruszków wyleciał po sekundach od rozpoczęcia meczu.

15:04

Lechia prowadzi z Miedzią 1:0

Dopiero 2 minuta i jest już prowadzenie mistrza 1 ligi. Gola strzelił Jakub Sypek.

15:00

Atmosfera meczu Arka Gdynia - GKS Katowice

14:57

Szpaler dla mistrzowskiej Lechii Gdańsk

Miedź Legnica symbolicznie doceniła sukces biało-zielonych, którzy wracają do elity od razu po spadku. Bezpośredni mecz, dla gospodarzy już o pietruszkę, będzie toczyć się w upale. Na termometrach blisko 30 stopni Celsjusza.