Na teń dzień czekali 12 lat. Rugbiści Edach Budowlanych Lublin pokonali u siebie Ogniwo Sopot

Marcin Puka
Marcin Puka
Edach Budowlani Lublin przed tygodniem wygrali z mistrzem Polski Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, którzy jednak w tym sezonie przegrali wszystkie trzy mecze, a w sobotę ograli srebrnych medalistów mistrzostw Polski z Sopotu Michał Janek
12 lat czekania i wystarczy. Po takim okresie czasu rugbiści Edach Budowlanych Lublin pokonali Ogniwo Sopot 38:29. Co ciekawe, do zwycięstwa w Lublinie swój zespół poprowadził grający trener Stanisław Powała-Niedźwiecki, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w ekipie z Sopotu.

Goście w sobotę do gry przystąpili w osłabionym w składzie. Zabrakło czterech zawieszonych graczy, w tym wychowanka Budowlanych, Wojciecha Piotrowicza. Gospodarze szybko wykorzystali ten fakt i już w 4. minucie objęli prowadzenie.

Następnie lublinianie prowadzili 10:5, po celnie egzekwowanym rzucie karnym. Ogniwo nie odpuszczało i pod koniec pierwszej połowy to one wygrywało 7:10. Końcówka tej części gry należała do ekipy z Koziego Grodu, która do szatni schodziła przy wyniku 22:17.

Zaraz po przerwie miejscowi zdobyli kolejne punkty i w pewnej chwili mieli przewagę 13 oczek (35:22). Co prawda zespół z Sopotu zmniejszył straty do sześciu punktów, ale na więcej nie było go już stać. Budowlani ostatecznie pokonali przeciwnika z Pomorza 38:29. Dla Ogniwa, którego lublinianie wyprzedzili w tabeli ekstraligi, była to pierwsza porażka w trwającej kampanii (bilans: 3-0-1). Lublinianie, co najmniej do niedzieli będą liderem rozgrywek (bilans: 4-0-1). W najgorszym wypadku kolejkę zakończą na trzecim miejscu w stawce.

W weekend 23/24 września, Budowlanych czeka wyjazdowe starcie z aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Polski, Orkanem Sochaczew.

Edach Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 38:29 (22:17)
Punkty: Trollip 18 (4K, 3pd), Kazembe 5 (P), Powała-Niedźwiecki 5 (P), Dube 5 (P), Nyakufaringwa 5 (P) – Grabowski 15 (3P), Thompson-Wells 5 (P), Seerane 5 (P), Kirsanov 4 (2pd)
Edach Budowlani: Maarman, Skałecki (70 Rudziński), Kelberashvili, Król, Jasiński (38 Dec), Musur, Powała-Niedźwiecki, Nyakufaringwa, Kazembe, Trollip (8 Dec, 9 Trollip), Kasprzak, Węzka, Psuj, Dube (65 Grabowski), Brzezicki. Trener: Stanisław Powała-Niedźwiecki
Ogniwo: Fidler, Burek, Gąska, Piotrowski, Mroziński, Kavtaradze, Żarczyński (50 Rau, 62 Żarczyński), W. Grabowski, Plichta, Kirsanov, Czasowski (20 Sawicki), Burrows, Seerane, Thompson-Wells, Zhuk (60 Lubczyński). Trener: Tom Fidler
Żółte kartki: Psuj, Powała-Niedźwiecki, Kazembe – Burrows, Burek
Sędziowali: Ingarden jako główny oraz Jastrzębski i Pawlicki