Najlepsze restauracje w Polsce przyjazne dla wegetarian i wegan wg serwisu TripAdvisor. Fani kuchni roślinnej będą zachwyceni

Anna Daniluk
Anna Daniluk
Użytkownicy serwisu TripAdvisor chętnie dzielą się opiniami na temat jedzenia w restauracjach. Sprawdź, które lokale w Polsce, przyjazne wegetarianom i weganom, są oceniane najlepiej. Przesuwaj zdjęcia gestami lub strzałkami
Użytkownicy serwisu TripAdvisor chętnie dzielą się opiniami na temat jedzenia w restauracjach. Sprawdź, które lokale w Polsce, przyjazne wegetarianom i weganom, są oceniane najlepiej. Przesuwaj zdjęcia gestami lub strzałkami bernardbodo/gettyimages.com
Udostępnij:
Poszukując wyjątkowych smaków, warto spojrzeć na oceny gości restauracji w serwisie TripAdvisor. Wystarczy wybrać interesujące nas miasto i rodzaj kuchni lub diety, w tym przypadku przyjaznej wegetarianom lub z daniami dla wegan. Sprawdziliśmy, które lokale ze smaczną kuchnią roślinną warto odwiedzić w największych miastach w Polsce.

Spis treści

Najlepsze restauracje w Polsce przyjazne wegetarianom i z ofertami dla wegan wg TripAdvisor

TripAdvisor to amerykański agregator opinii użytkowników na temat hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych z miast całego świata, w tym Polski. Aktualnie opisywanych i ocenianych przez klientów jest w nim 5 milionów restauracji, m.in. tych przyjaznych wegetarianom oraz z opcjami dla wegan w menu. Sprawdziliśmy, które lokale w Polsce zdobyły najwięcej punktów (max 5) oraz pozytywnych opinii klientów pod względem dań wegańskich i wegetariańskich. Oceniana jest obsługa kelnerska, jakość i jedzenie.

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom w Warszawie

Według użytkowników serwisu TripAdvisor najlepszym lokalem serwującym m.in. kuchnię roślinną w stolicy jest Restauracja Azia, specjalizująca się w kuchni japońskiej i tajskiej. W ofercie znajdują się także:

  • sushi,
  • ramen (japońskie danie z makaronem z różnorodnymi dodatkami, np. wodorostami i jajkiem)
  • i udon (pszenne kluski podane w bulionie).

Internauci pozostawili w serwisie ponad 350 recenzji, które świadczą o znakomitej kuchni i serwowaniu smacznych dań. W karcie restauracji Azja dostępne są potrawy wegetariańskie i opcje wegańskie. Goście podkreślali, że miejsce to jest przyjazne rodzinom z dziećmi, a obsługa pomocna.

Na drugim miejscu w zestawieniu TripAdvisor, jeżeli chodzi o warszawskie lokale przyjazne wegetarianom, znalazła się restauracja Komu Komu, która serwuje dania wegetariańskie i wegańskie. Aż 426 opinii klientów mówiło o tym, że jest to lokal godny polecenia. Użytkownicy doceniali przytulny klimat restauracji, uprzejmą obsługę oraz zachwalali wyśmienity ramen. Wielu gości zadeklarowało też rychły powrót do Komu Komu oraz chęć wypróbowania kolejnych posiłków.

Sprawdź adresy najlepszych restauracji przyjaznych weganom i wegetarianom w Polsce wg TripAdvisor

Warto dodać, że według portalu Happy Cow w 2021 roku w światowym rankingu miast przyjaznych dla wegan Warszawa zajęła 6. miejsce. W dziesiątce wyprzedziła m.in. Pragę, Tel Aviv, Bangkok i Portland.

Najlepsze restauracje dla wegetarian w Gdańsku

Według portalu TripAdvisor w Gdańsku najlepszą restauracją (zgarniającą pięć zielonych punktów i 432 recenzje) jest Manna 68 – restauracja wegańska. Goście zachwalają kreatywne menu, działanie z pasją i proponowanie posiłków bez glutenu w menu.

Kolejny lokal znajdujący się w Gdańsku, który podbił podniebienia smakoszy kuchni roślinnej, to Casa de Amici (209 recenzji). Lokal specjalizuje się w kuchni włoskiej, w szczególności w pizzy. W menu znajdują się do wyboru opcje wegetariańskie. Na trzecim miejscu znalazła się restauracja Pili Pili Gdańsk, inspirowana kuchnią Zanzibaru. Lokal zdobył 310 recenzji, które podkreślały między innymi, że wizyta w tym miejscu to wyjątkowe, egzotyczne doświadczenie. Wielu gości chwaliło intrygujące w smaku drinki i pyszne ciasta.

Najlepsze wege restauracje w Krakowie

Pierwszy Stopień znajduje się na krakowskim Kazimierzu. W serwisie TripAdvisor restauracja zebrała 326 recenzji i pięć zielonych punktów w kategorii lokali przyjaznych wegetarianom i weganom. Ta rodzinna restauracja serwująca kuchnię polską podaje dania, które zostały zapamiętane z beztroskiego dzieciństwa. Użytkownicy serwisu nazywają lokal ukrytym klejnotem, który serwuje pyszne jedzenie w otoczeniu roślin. Wegetariańskie dania były docenianie za różnorodność i obfitość porcji w niskiej cenie.

Kolejną wartą zauważenia restauracją jest Bistro Bene tworzone przez Tomasza Leśniaka. Restauracja otrzymała 1101 recenzji i 4.5 pkt. w TripAdvosorze, ma też na koncie wyróżnienie Travelers Choice. Uznanie klientów zdobywały między innymi śniadania. Do wyboru w menu jest tam między innymi ryżanka (płatki ryżowe podane z mlekiem kokosowym, żurawiną, rabarbarem, siemieniem lnianym i pestkami słonecznika i dyni).

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom i weganom we Wrocławiu

Restauracja W kontakcie zebrała 78 recenzji i 5 punktów. Goście podkreślają w opisach na TripAdvisor, że nielubiący hummusu, w ich daniu się zakochają, skupiają się też na sezonowości składników. Zachwalana jest jakość dań na małych patelniach i wyjątkowe propozycje na lunch, czyli grillowany kalafior.

Kolejna restauracja, która podbija podniebienia smakoszy lubiących kuchnię roślinną, to Stół na Szwedzkiej. Lokal zebrał 566 recenzji i 5 punktów. Stół na Szwedzkiej specjalizuje się w kuchni polskiej, śródziemnomorskiej i fusion. Dostępne są dania wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe. Użytkownicy zachwalają, że kuchnia jest boska. Co ciekawe, restauracja nie ma menu. Samemu wybiera się posiłek.

Najlepsze restauracje dla wegetarian i wegan w Poznaniu

W serwisie TripAdvisor szczególnie zachwalana jest poznańska restauracja Matii Sushi, która zebrała 1128 recenzji oraz pięć punktów w kategorii lokali przyjaznych wegetarianom i z daniami dla wegan. Specjalizuje się ona w daniach kuchni azjatyckiej. Goście podkreślają wysoką jakość składników, a jeszcze inni opisują go jako ważny powód wizyty w Poznaniu. Weganie mogą skosztować tu wyjątkowych sałatek, zupy miso lub przekąsić warzywa w tempurze.

Kolejną restauracją zachwalaną przez użytkowników serwisu TripAdvisor jest Lawenda. Lokal serwuje dania związane z kuchnią polską i europejską. Ma wystawionych 532 recenzji i 4,5 pkt. Smakosze chwalą różnorodność deserów w menu i świeżość przygotowywanych dań.

Najlepsze restauracje wege w Łodzi

W Łodzi najlepiej ocenianą restauracją przez użytkowników serwisu TripAdvisor jest Forno Nero Pizza Napoletana. Zebrała aż 486 recenzji i zajmuje 5. miejsce wśród wszystkich lokali gastronomicznych w Łodzi. Specjalizuje się w kuchni włoskiej, śródziemnomorskiej i pizzy. W menu znajduje się tradycyjna pizza margherita, a także 10 opcji z wegańską mozzarellą.

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom i weganom w Toruniu

Cztery pory rokuto najlepsza restauracja w Toruniu przyjazna wegetarianom i weganom (zebrała 280 opinii i pięć punktów). Lokal specjalizuje się w kuchni polskiej, śródziemnomorskiej z dodatkiem wschodnioeuropejskim. Dla wegetarian dedykowane są takie posiłki, jak sałatka z marynowanego bakłażana, z figami i dyniowym majonezem czy zupa grzybowa z łazankami, a weganie mogą sięgnąć np. po tagliatelle alla puttanesca.

Najlepsze restauracje dla wegetarian i wegan w Lublinie

Zielony Talerzyk to lokal przyjazny dla wegan, wegetarian oraz osób na diecie bezglutenowej (262 opinii i 4,5 pkt. w TripAdvisor). Pośród dań głównych wegetariańskich proponowane są ravioli z pieczoną dynią, lazurem i grana padano, a dla wegan gołąbki z ziarnami, vege parmezanem i sosem pomidorowym.

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom i weganom w Gorzowie Wielkopolskim

Restauracja Pasja to miejsce, które zdobyło największe uznanie wśród użytkowników serwisu. Menu opiera się na kuchni włoskiej, polskiej i fusion, ale uwzględnia potrzeby wegan i wegetarian. Na przystawkę weganie mogą zamówić hummus z mikroziołami, krem z pomidorów z tofu, a z makaronów opcję wegańską. Wielu gości opiniujących lokal na TripAdvisor opisuje dania jako zaskakująco pyszne i warte swojej ceny.

Najlepsze restauracje wege w Opolu

Restauracja Tulsi z Opola specjalizuje się w kuchni indyjskiej i azjatyckiej. Użytkownicy wystawili jej 136 recenzji i 4,5 pkt. Wśród opinii pojawiają się zachwyty nad autentycznością smaku rodem z Indii. Jako przystawkę można zjeść na przykład wegetariańskie samosy, następnie zupę dal, a na główne danie wybrać jedno z wegetariańskich curry.

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom i weganom w Rzeszowie

Będąc w stolicy województwa podkarpackiego warto pójść do Parole Art Bistro. Lokal zdobył 222 opinie i 5 punktów w TripAdvisor. Menu oferuje dania inspirowane kuchnią polską, francuską w wersji fusion. Goście wychwalają dania jako niezapomniane doświadczenie. Weganie mogą zjeść tutaj krem z dyni na mleku kokosowym, a na główne danie wybrać pieczoną dynię z pesto z pestek dyni, smażonymi grzybami shitake, kokosowym beszamelem i zwieńczone chipsem z jarmużu oraz dressingiem z selera naciowego.

Najlepsze restauracje z ofertą wege w Białymstoku

Według użytkowników serwisu TripAdvisor najlepszą restauracją z propozycjami dla wegetarian i wegan jest Doho Sushi. Miejsce to zdobyło 5 punktów i 195 recenzji w serwisie. Do zestawu sushi można dodać sobie wkładkę wegetariańską złożoną z nigiri awokado fusion (potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz najróżniejszych dodatków w postaci, przeważnie surowych owoców morza) lub futo wege (sushi) w płatku sojowym z kawałkami tofu.

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom i weganom w Katowicach

Kolejnym miejscem przyjaznym dla wegan i wegetarian jest sushi bar Susharnia w Katowicach. Lokal zdobył 5 punktów i 206 recenzji w TripAdvisor i pierwsze miejsce wśród najlepszych restauracji Katowic. Na koncie ma też wyróżnienie Travelers Choice. W menu dostępny jest szeroki wybór sushi, a na specjalne życzenie, osoby uwzględniające ryby w diecie, mogą poprosić o ich zgrillowanie.

Najlepsze restauracje dla fanów kuchni roślinnej w Kielcach

Najciekawszą restauracją wybraną przez użytkowników agregatora opinii TripAdvisor okazał się Żółty Słoń zdobywający 4,5 punktów i 148 opinii. Na miejscu można skosztować kuchni śródziemnomorskiej i polskiej. Klienci przekonują, że to doskonałe miejsce na szybki lunch lub wyście ze znajomymi. Weganie mogą zjeść tu na przykład curry z jackfruitem i panierowanym ryżowym arancini (smażone ryżowe kulki w panierce z bułki tartej). A na deser rozsmakować się w roślinnym tiramisu z wiśniami.

Najlepsze wege restauracje w Olsztynie

W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego za najlepszą restauracją przyjazną dla wegetarian uznano Rolki, serwujące kuchnię japońską. Miejsce to zdobyło 5 punktów i 115 recenzji. Lokal został też wyróżniony tytułem Travelers Choice. Niektórzy goście twierdzą, że serwują tu najlepsze sushi, jakie jedli w Polsce. Rolka wege złożona jest z tofu panierowanym w panko, podawana z pesto bazyliowo-pietruszkowym, syropem daktylowym, ogórkiem, tykwą i awokado.

Najlepsze restauracje przyjazne wegetarianom i weganom w Szczecinie

Najlepszą restauracją według smakoszy kuchni roślinnej - użytkowników serwisu TripAdvisor jest lokal Bajgle Króla Jana. Otrzymał on 4,5 pkt. i 377 opinii. Ma też na koncie tytuł Travelers Choice. Weganie mogą wybierać tu w menu między innymi Kung To-Fu, nadziewane tofu z łagodnym lub ostrym sosem albo Hakuna Batata z pieczonymi warzywami. Wielu gości podkreśla, że to najlepsza knajpka z bajglami w Polsce.

Użytkownicy serwisu TripAdvisor chętnie dzielą się opiniami na temat jedzenia w restauracjach. Sprawdź, które lokale w Polsce, przyjazne wegetarianom i weganom, są oceniane najlepiej. Przesuwaj zdjęcia gestami lub strzałkami

Najlepsze restauracje w Polsce przyjazne dla wegetarian i we...

Zobacz inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Beko

Beko DFS26024X

2 049,73 zł1 229,00 zł-40%
miejsce #2

Amica

Amica DFM41E6qISN

1 785,71 zł1 293,00 zł-28%
miejsce #3

Bosch

Bosch Serie 6 Home Connect SMD6TCX00E

5 399,00 zł4 159,00 zł-23%
miejsce #4

Electrolux

Electrolux ESF2400OW

1 399,00 zł1 189,67 zł-15%
miejsce #5

Miele

MIELE G 5022 SC

3 679,00 zł3 299,00 zł-10%
miejsce #6

Bosch

Bosch Serie 4 Home Connect SMV4HVX37E

2 199,99 zł2 099,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Największa od dziesięcioleci susza we Francji

Materiał oryginalny: Najlepsze restauracje w Polsce przyjazne dla wegetarian i wegan wg serwisu TripAdvisor. Fani kuchni roślinnej będą zachwyceni - Strona Kuchni

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie