"Nasza Historia". Co przeczytasz w nowym numerze...

  "Nasza Historia". Co przeczytasz w nowym numerze miesięcznika Kuriera

  MS

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  "Nasza Historia". Co przeczytasz w nowym numerze miesięcznika Kuriera
  1/2
  przejdź do galerii
  Do kiosków trafił już najnowszy numer miesięcznika Kuriera Lubelskiego "Nasza Historia." Tematem okładkowym są losy Adama Humera, pierwszego zbrodniarza komunistycznego osądzonego po 1989 roku.
  Adam Humer pochodził z Lublina, nawet studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W numerze przeczytają Państwo także o tym, jak ze słynnym cudem lubelskim było i co Leszek Czarny robił w Lublinie.

  Z historykiem sztuki Kazimierzem S. Ożogiem rozmawiamy o tym, dlaczego nie wszystkie pomniki w Lublinie mu się podobają. Nie tylko mieszkańców Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinien zainteresować tekst o Oskarze i Zofii Hansenach - wizjonerach architektury, którzy sprawili, że lubelskie osiedle Słowackiego jest miejscem wyjątkowym.

  A poza tym piszemy o brutalnym morderstwie, które wstrząsnęło Lublinem w 1957 roku i o tym, co tak naprawdę przedstawia obraz "Wjazd generała Zajączka do Lublina" z 1826 roku.

  Ciekawostką jest też fotografia dworca w Lublinie, która być może powstała w roku jego budowy, czyli 1877. Autorem historycznego zdjęcia jest znany warszawski fotograf i rysownik Maksymilian Fajans (1827-1890).

  "Nasza Historia" przybliża mniej lub bardziej znane wydarzenia z bliższej i dalszej przeszłości Lublina i Lubelszczyzny. W środku znajdą Państwo także artykuły o ogólnopolskiej i światowej historii.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie można oddać cześć temu panu?

  dociekliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Za pomocą uryny...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo