Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciel ZS3 w Jastrzębiu otwarcie romansuje z uczennicą. - Kochamy się - mówi wprost

Bartosz Wojsa
W Zespole Szkół nr 3 w Jastrzębiu nauczyciel romansuje z uczennicą
W Zespole Szkół nr 3 w Jastrzębiu nauczyciel romansuje z uczennicą bartosz wojsa
42-letni nauczyciel z Jastrzębia-Zdroju nie ukrywa, że związał się z 17-letnią uczennicą. – To jest po prostu miłość – mówi otwarcie Dziennikowi Zachodniemu. W mieście aż huczy od plotek, bo mężczyzna dla swojej nowej miłości zostawił żonę i dwójkę dzieci. Chce się rozwieść.

Nauczyciel Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju miał uprawiać seks ze swoją nieletnią uczennicą. Wczoraj na łamach DZ pisaliśmy o sprawie, która wzbudziła ogromne kontrowersje. W mieście i szkole aż huczy od plotek. Dotarliśmy do nauczyciela, który jest w związku z nastolatką. W rozmowie zastrzegł sobie anonimowość, chociaż w szkole doskonale wszyscy wiedza, o kogo chodzi.

– Zakochaliśmy się w sobie. Wiem, że w naszym kraju ludzie mogą patrzeć na to ze zdziwieniem, ale tak się stało. Poznaliśmy się zresztą wcześniej, zanim dziewczyna przyszła do szkoły – tłumaczy 42-latek, który miał poznać dziewczynę w hufcu, od wielu lat działa bowiem w ZHP w Jastrzębiu-Zdroju. Zgodnie z jego relacją, to on poinformował dyrektorkę szkoły o całej sytuacji po tym, jak o jego romansie dowiedzieli się rodzice 
17-latki. Dla niej zostawił żonę oraz dwójkę dzieci, zamierza się rozwieść.

– Nie byłem dobrym mężem, nie ukrywam tego. Ale kocham tę dziewczynę – podkreśla 42-latek.

CZYTAJ WIĘCEJ
SPOWIEDŹ NAUCZYCIELA ZS3 W JASTRZĘBIU: NIE JESTEM PEDOFILEM

Dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju złożyła zawiadomienie do prokuratury, ale zarzutów dla 42-latka na razie nie ma.

Nauczyciel przyznał się do romansu

W rozmowie z dziennikarzem DZ nauczyciel przyznaje, że jest z 17-latką w związku. – To nieetyczne, ale nie niezgodne z prawem. Kochamy się – mówi wprost.

Spowiedź nauczyciela: „Jestem w związku z 17-latką. Kochamy się"

Nauczyciel: „Nie jestem pedofilem. Kochamy się". Dla 17-letn...

42-letni jastrzębianin jest znany w mieście. To jeden z popularnych nauczycieli Zespołu Szkół nr 3, od lat działał także w Hufcu ZHP w Jastrzębiu-Zdroju. W szkole uczył drugi rok, pod jego opieką znajdowały się klasy o profilu ratowniczym, uczył edukacji dla bezpieczeństwa. Miał poznać nastolatkę właśnie w ZHP, bo była harcerką. Niespełna rok temu rozpoczął się ich związek. Gdy 16-letnia wówczas dziewczyna zaczęła uczyć się w klasie, którą się opiekował, zwiększyło się prawdopodobieństwo, że sprawa wyjdzie na jaw. I tak się stało.

Ktoś powiadomił rodziców 17-letniej dziś dziewczyny o jej związku z nauczycielem.

– Sam powiedziałem dyrektorce ZS3 o całej sytuacji. Ja po prostu się zakochałem, dla niej porzuciłem swoje dotychczasowe życie (zamierza rozwieść się z żoną, ma też dwoje dzieci – red.) - mówi nauczyciel w rozmowie z DZ.
Twierdzi, że powiedział dyrektorce szkoły, że się zwolni. Przyniósł jej wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron.

– Pani dyrektor zapytała, co się stało, więc odpowiedziałem, że jestem w związku z dziewczyną, którą uczę. Oczekiwała, że z tym skończę, ale my chcemy być razem. Tak jej odpowiedziałem. Byłem przekonany, że temat jest zamknięty, a ja jestem zwolniony, ale dostałem pismo, że dyrekcja nie wyraża zgody na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, zawiesza mnie w czynnościach nauczyciela i oddaje sprawę do komisji dyscyplinarnej – relacjonuje mężczyzna.

Dyrektorka placówki złożyła też zawiadomienie do prokuratury.

Śledztwo ws. nauczyciela ZS3 w Jastrzębiu

– Podjęliśmy śledztwo w sprawie seksualnego nadużycia stosunku zależności – wyjaśnia prokurator Jacek Rzeszowski z Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. Sprawa jest w początkowej fazie, prokuratura nie informuje o czynnościach. – Póki co nikomu nie przedstawiliśmy zarzutów – dodaje prokurator.

42-latka zawieszono również jako członka ZHP w Jastrzębiu. Było to 10 stycznia, tego samego dnia do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dyrektorki szkoły. Sprawę harcerza skierowano do Sądu Harcerskiego Chorągwi Śląskiej.

– Sprawa dotyczyła tych samych doniesień, jakie zostały złożone w prokuraturze. Ten pan był wieloletnim członkiem ZHP – mówi Patrycja Bieniek, rzeczniczka Chorągwi Śląskiej.

W ZS3 uczniowie, którzy mieli styczność z nauczycielem, wypowiadają się o nim ciepło. – Byłam z nim na obozie harcerskim, którego był organizatorem. Otwarty, sympatyczny, miły. Nic nie wzbudzało moich podejrzeń, wydawał się fajny – mówi jedna z uczennic ZS3.

A nauczyciel zarzeka się, że związek z 17-latką jest pełen miłości. Zaznacza, że jest świadom tego, że jako nauczyciel nie powinien utrzymywać takich kontaktów z uczennicą. – Po prostu się kochamy – dodaje.

Prof. Zofia Dołęga ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach podkreśla jednak, że 42-letni mężczyzna nie powinien zadawać się z 17-latką.

Tłumaczenie, że ona chciała tej relacji, jest niepoważne – mówi prof. Zofia Dołęga, psycholog SWPS

– Choćby była bardzo dojrzała, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Nauczyciel pod żadnym pozorem nie powinien wchodzić w jakąkolwiek relację intymną z uczennicą. Tłumaczenie, że to zaczęło się poza szkołą, na obozie czy koloniach, nie jest żadnym tłumaczeniem. On nie miał prawa w żaden sposób dawać sygnałów, że jest nią zainteresowany. To on jest decydujący, starszy, ma przewagę emocjonalną. Powinien postawić granice – mówi profesor Dołęga.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nauczyciel ZS3 w Jastrzębiu otwarcie romansuje z uczennicą. - Kochamy się - mówi wprost - Dziennik Zachodni

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski