Niemcy-Szwecja (WYNIK NA ŻYWO). Kto strzelił gole? Jaki był wynik? (RELACJA ONLINE)

RED
Joachim Löw, trener niemieckiej kadry
Joachim Löw, trener niemieckiej kadry Szymon Starnawski
Niemcy - Szwecja to mundialowy hit soboty (23 czerwca). Wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjną przegraną mistrzów świata. W doliczonym czasie gry zdołali oni jednak zdobyć gola na wagę zwycięstwa. Pięknym strzałem popisał się Toni Kroos. Spotkanie Niemcy - Szwecja zakończyło się wynikiem 2:1.

Niemcy - Szwecja 2:1
Godz. 21.55

Szymon Marciniak kończy mecz. Niemcy wygrywają ze Szwecją.

Godz. 21.52

Gooooool dla Niemców w doliczonym czasie gry! Bramkę zdobył Toni Kroos. - Mistrzowie świata uciekli znad przepaści - oceniają komentatorzy.

Niemcy - Szwecja 1:1
Godz. 21.52

Euforia wśród szwedzkich kibiców i niedowierzanie po stronie niemieckiej.

Godz. 21.50

Kolejna szansa dla Niemców! Timo Werner jednak przestrzelił, a wcześniej w słupek uderzył Julian Brandt! Wciąż mamy remis.

Godz. 21.48

Zmiana u Szwedów. Boisko opuszcza Berg. W jego miejsce wchodzi Thelin.

Godz. 21.47

Niemcy cały czas w ataku. Ale wynik pozostaje niezmienny.

Godz. 21.46

Niemcy bardzo blisko gola. Do pozycji strzeleckiej doszedł Mario Gomez. Świetnie bronił Olsen. Na stadionie w Soczi wciąż remis.

Godz. 21.45

Zmiana w niemieckiej drużynie. Boisko opuszcza Hector. W jego miejsce wchodzi Brandt.

Godz. 21.43

Do końca meczu zostało zaledwie kilka minut. Na twarzach niemieckich kibiców widać smutek.

Godz. 21.39

Czerwona kartka dla Niemców! Kartonik obejrzał Jérôme Boateng, który na swoim koncie miał już żółtą kartkę. Niemcy grają w osłabieniu.

Godz. 21.35

Niemcy wciąż próbują. Po podaniu Kimmicha uderzał Werner. Piłka poszybowała jednak nad bramką.

Godz. 21.35

Kolejna zmiana w drużynie Szwecji. Boisko opuszcza strzelec bramki - Toivonen. W jego miejsce wchodzi Guidetti.

Godz. 21.33

Zmiana i szybki efekt. Durmaz zaraz po wejściu na boisko wywalczył rzut rożny.

Godz. 21.30

Zmiana w szwedzkiej drużynie. Boisko opuszcza Claesson, w jego miejsce wchodzi Jimmy Durmaz.

Godz. 21.28

Dużo szczęścia mieli teraz Szwedzi! Znowu gorąco było pod ich bramką. Obrońcy zdołali jednak wybić piłkę.

Godz. 21.22

- Szwedzi zdają się czekać na wykonanie wyroku - oceniają styl gry Skandynawów komentatorzy. Szwedzi cofnęli się, Niemcy oblegają ich pole karne.

Godz. 21.20

Ależ szansa dla Niemców. Reus chciał piętą strzelić gola, ale nie trafił w piłkę w stuprocentowej sytuacji!

Godz. 21.12

- Trafienie Reusa wcale nie uspokoiło trenera Niemców - zauważają komentatorzy.

Godz. 21.10

Żółta kartka dla szwedzkiego pomocnika Albina Ekdala za faul na Müllerze.

Godz. 21.07

Niemcy mają swój czas w tym meczu! Mistrzowie świata z impetem atakują bramkę przeciwników. Nie ulega wątpliwości, że chcą pójść za ciosem i szybko zdobyć prowadzenie.

Godz. 21.05

Niemcy odzyskują nadzieję! Goooool! Do remisu doprowadził Marco Reus.

Niemcy - Szwecja 0:1
Godz. 21.03

Wracamy na boisko w Soczi. Szymon Marciniak rozpoczyna drugą część spotkania Niemców ze Szwecją.

Godz. 20.47

Koniec pierwszej połowy. Tego chyba mało kto się spodziewał. Mistrzowie świata przegrywają ze Szwecją 0:1 po bramce Oli Toivonena.

Godz. 20.45

Sędzia Marciniak dolicza dwie minuty.

Godz. 20.43

Kolejna groźna kontra Szwedów, tym razem zupełnie przez nich zmarnowana. Claesson miał już piłkę w polu karnym Niemców, zaprzepaścił jednak okazję na strzał.

Godz. 20.40

Niemcy nie dają za wygraną, ale nie potrafią znaleźć sposobu na swoich przeciwników.

Godz. 20.39

Gorąco pod szwedzką bramką. Niemcy właśnie stracili świetną okazję do strzelenia gola. Z dystansu uderzał Gündogan, piłkę odbił Olsen, dobijał Müller, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Godz. 20.35

- Niemcy najwyraźniej nie mają pomysłu na grę ze Szwedami - oceniają komentatorzy.

Godz. 20.32

No i mamy sensację! Szwecja prowadzi! Na listę strzelców wpisał się Ola Toivonen. Szwed wszedł między dwóch środkowych obrońców i nie dał szans Manuelowi Neuerowi. Trener Niemców nie kryje poddenerwowania. Czyżby mistrzowie świata mieli po fazie grupowej mundialu wrócić do domów?

Niemcy - Szwecja 0:0
Godz. 20.30

Sebastian Rudy nie wróci już na murawę. Sfrustrowany rzuca koszulkę na ławkę rezerwowych. W jego miejsce na boisko wchodzi Ilkay Gündogan.

Godz. 20.26

Sędzia wznawia grę. Rudy poza boiskiem, Niemcy grają w okrojonym składzie. Wygląda na to, że lekarze próbują zatamować u zawodnika krwawienie.

Godz. 20.24

Chwila przerwy. Na murawie leży niemiecki piłkarz Sebastian Rudy. Konieczna jest interwencja medyczna. Na twarzy zawodnika widać krew.

Godz. 20.23

Niemcy nie dają sobie chwili wytchnienia.

Godz. 20.12

Ależ szansa dla Szwecji! Marcus Berg wyszedł sam na sam z Neuerem. Piłka nie trafiła jednak do siatki. Szwedzki zawodnik sygnalizował jeszcze, że był faulowany. Sędzia nie miał jednak wątpliwości, że wszystko odbywało się zgodnie z przepisami. Słychać gwizdy szwedzkich kibiców.

Godz. 20.09

Niemcy bardzo blisko zdobycia upragnionej bramki! Timo Werner nie zdołał jednak złożyć się do celnego strzału. Rzut rożny.

Godz. 20.07

Wracamy na szwedzką połowę boiska. Akcja Niemców została jednak zatrzymana. Od bramki zacznie Olsen.

Godz. 20.06

Szwedzi próbują szczęścia z kontry. Forsberg został jednak zatrzymany przed dwóch Niemców przed polem karnym.

Godz. 20.04

Początek spotkania zdecydowanie należy do Niemców, którzy okupują szwedzką połowę boiska i szukają szansy na zdobycie bramki.

Niemcy - Szwecja
Godz. 20

Szymon Marciniak rozpoczyna mecz.

Godz. 19.50

Zawodnicy Niemiec i Szwecji wychodzą na murawę stadionu w Soczi.

***
Sobotniemu spotkaniu towarzyszą ogromne emocje. Porażka oznacza dla Niemców zaskakująco szybki powrót do domu z Mundialu w Rosji. Już wiadomo, że w meczu nie wystąpi kluczowy zawodnik kadry Joachima Löwa, obrońca Mats Hummels, który skręcił jeden z kręgów szyjnych na czwartkowym treningu.