Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa rozlewnia wody mineralnej na Roztoczu już otwarta. Zobacz zdjęcia

Karolina Ryniak
Karolina Ryniak
W Grabniku koło Krasnobrodu powstała nowa rozlewnia wody mineralnej. Woda do klientów dociera już od sierpnia. Firmę na rynek wprowadziła spółka z amerykańskim kapitałem. Nativiana Roztocze zatrudnia już 30 pracowników z regionu.

Uroczystość otwarcia nowej rozlewni miała miejsce w czwartek. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz lokalnych, m.in. doradca wojewody lubelskiego, starosta zamojski, burmistrz Krasnobrodu, inwestorzy, partnerzy handlowi oraz przedstawiciele mediów.

- Impulsem do powstania rozlewni był rok 2002, kiedy to odkryliśmy złoża naturalnej wody mineralnej w Grabniku. Przeprowadziliśmy później badania laboratoryjne, które potwierdziły wysoką jakość, czystość i wyjątkowy skład wody. Kilka kolejnych lat zajęła analiza opłacalności i studium wykonalności, jak również uzyskanie wymaganych pozwoleń związanych z uruchomieniem rozlewni – mówi John Devito, prezes zarządu Nativiana Roztocze.

Budowę rozlewni rozpoczęto wiosną 2018 roku. Inwestycja została zakończona w sierpniu 2019 roku. Od podstaw pracami budowlanymi zajęła się sandomierska firma Ersbet. Wartość inwestycji przekroczyła pułap 75 mln zł.

Rozlewnia to nowy kompleks biurowo-produkcyjny o kubaturze 78 tys. m3. W środku znajdują się nowoczesne maszyny, a linia produkcyjna została wyposażona i zrobiona specjalnie na potrzeby złóż w Grabinku.

- Krasnobród i jego bliskie okolice to jedno z dwóch uzdrowisk w województwie lubelskim, co raz popularniejsze wśród osób ceniących sobie kontakt z przyrodą. Położenie naszego źródła w Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym oraz wyjątkowe ukształtowanie geologiczne poprzez wyniesienie płyty Grabnika i istniejące uskoki tektoniczne sprawiaja, że znajdująca się tu woda jest naturalnie chroniona przed zanieczyszczeniami z każdej strony - tłumaczy Julita Dąbrowska, konsultantka PR z Nativiana Roztocze.

Rodowita, bo tak nazywa się woda, to niskosodowa, średniozmineralizowana woda, zawierająca wapń, magnez i potas. Woda dostępna jest w butelkach 1,5 i 0,6 litrowych, w wersji gazowanej i niegazowanej. Jej źródło znajduje się 70-130 metrów pod ziemią.

Firma już pod koniec sierpnia rozpoczęła poszukiwania pracowników. Szukano specjalistów z zakresu elektryki i automatyki. W przyszłości, wraz z rozwojem działalności, zakład planuje zatrudnić nowe osoby. Osoby, które mają szanse na zatrudnienie w przyszłości to automatycy, mechanicy maszyn i urządzeń przemysłowych, operatorzy CNC, elektrycy, elektronicy, ślusarze.

Specjalistyczna kadra ma być odpowiedzialna za ustawienia linii produkcyjnej, konserwację oraz kontrolę jakości i monitorowania systemu produkcji.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski