Odczarowana jesień życia

  Odczarowana jesień życia

  Ewa Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Odczarowana jesień życia
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Jarosław Dudziak/UM Lublin

  Piąta edycja pokazu mody senioralnej „Odczaruj Jesień Życia” odbyła się 13 października w Galerii Olimp
  Wydarzenie „Odczaruj Jesień Życia” na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez społecznych. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczyliśmy w niezwykłym pokazie mody w wykonaniu 14. seniorów. Modelki i modele zaprezentowali się w stylizacjach pani Renaty Chmielewskiej pochodzących z butików Galerii Olimp.

  Uczestnicy pokazu wystąpili w strojach wizytowych, kreacjach wieczorowych, stylizacjach biznesowych, a także w zestawach casual. Oprawę choreograficzną pokazu przygotował Piotr Mochol.

  Organizatorzy, ale i sami uczestnicy przyznają, że udział w pokazie zmienia ich. Stają się odważniejsi w wyborze strojów i doceniają swoje atuty. - To dla mnie było ogromne przeżycie - mówi najstarsza z modelek. - Prezentowałam strój sportowy i od tego momentu polubiłam chodzenie w spodniach. Wcześniej krępowałam się. Pokaz dowartościował mnie - dodaje.

  Kolejna uczestniczka pokazu przyznaje, że nie może doczekać się następnej edycji „Odczaruj Jesień Życia”. - To fascynujące chwile. Elegancki bucik, makijaż, zadbane pazurki. Chodzimy z gracją. Zmieniamy się - wspomina. - Tym pokazem mody zachęcamy seniorów do wyjścia z domu. Uczestnicy tego wydarzenia łamią stereotypowy wizerunek osoby starszej - klasycznej i zachowawczej. My odkrywamy w ich sercach wielką energię, która nie ma metryki. Udział w pokazie przynosi wszystkim satysfakcję, radość, zadowolenie, motywację do działania. I to jest najważniejsze - mówią pracownicy Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej.

  Wydarzeniu „Odczaruj Jesień Życia” towarzyszyły występy artystyczne oraz „Miasteczko dla Seniora”.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo