MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogrodzili Park Ludowy, ale tylko na czas Europejskiej Konwencji Żonglerskiej

Ewa Czerwińska
Małgorzata Genca
- Park Ludowy nam zagradzają! - zdenerwował się nasz Czytelnik, bywalec parkowych alejek, gdy zobaczył robotników stawiających metalowy płot. - Jak można coś takiego robić lublinianom?

Rzeczywiście, powstaje ogrodzenie, które na długości około 3 kilometrów otoczy teren jednego z dwóch największych płuc miasta.

- Tylko na czas trwania Europejskiej Konwencji Żonglerskiej - uspokaja Joanna Reczek, przedstawicielka Fundacji Sztukmistrze - organizatora imprezy.

W parku powstaje miasteczko, w którym rozbiją namioty uczestnicy spotkania. Przyjedzie około 3 tysięcy żonglerów nie tylko z Europy, ale i z całego świata - m.in. z Izraela, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Ameryki Południowej.

To już 35. konwencja i jak co roku przebiegnie pod hasłem: "Żonglerzy dla żonglerów". To znaczy, że sztukmistrzowie będą przebywać ze sobą na jednym polu namiotowym (każdy żongler przyjeżdża z namiotem) przez kilka dni, ucząc się od siebie nawzajem, doskonaląc swoje umiejętności na warsztatach.

Park Ludowy wydzierżawiony na czas imprezy od Targów Lublin S.A. świetnie się do tego celu nadaje. Właśnie powstaje infrastruktura, konieczna dla kilkudniowego funkcjonowania kilku tysięcy gości. Ogrodzenie ma zapewniać mieszkańcom miasteczka bezpieczeństwo. Czuwają na miejscu również ochroniarze.

- Fakt, że ta międzynarodowa konwencja odbywa się w Lublinie jest dla społeczności wielkim wyróżnieniem - uważa Beata Krzyżanowska z Biura Prasowego UM. - Poza tym miasto nie dokłada do imprezy ani złotówki, bo uczestnicy sami opłacają swój pobyt. My ze swej strony odświeżyliśmy, uporządkowaliśmy teren w ramach bieżącego utrzymania. Karnawał przedłuży się do 9 dni, więc goście będą mieli czas na obejrzenie naszego miasta. To najlepsza promocja.

Jak zapewnia Joanna Reczek, po zakończeniu konwencji miasteczko wraz z ogrodzeniem zostanie rozebrane i spacerowicze bez przeszkód będą mogli odwiedzać park Ludowy.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski