Ósmy mecz bez wygranej, a co gorsza, nie udało się nawet zremisować

(Wisła Puławy z zespołami z Łodzi w tym sezonie zagrała trzy razy. W Pucharze Polski z Widzewem i w lidze dwukrotnie z ŁKS-em. Bilans tych starć to wygrana i dwie porażki) fot. ilustracyjna: Wojciech Szubartowski
Wisła Grupa Azoty przegrała w Łodzi z rezerwami ŁKS-u 1:2, a decydujący gol padł w 90. minucie spotkania.

Puławianie po raz ostatni ze zwycięstwa cieszyli się 7 października. Do Łodzi pojechali po serii siedmiu meczów bez zwycięstwa...
Wczorajsze starcie od ataku rozpoczęli goście. W 3. minucie uderzenia głową z obrębu pola karnego próbował najlepszy w tym sezonie strzelec „Dumy Powiśla”, Dawid Retlewski (9 goli). Spokojnie interweniował jednak Tomasz Kucharski.

W kolejnym fragmencie inicjatywę przejęli gospodarze, choć tak naprawdę poza posiadaniem piłki na nic to się nie przekładało. Fakt faktem gra toczyła się jednak przede wszystkim na połowie Wisły.

Blisko objęcia prowadzenia łodzianie byli w 21. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła pod nogi Mateusza Bąkowicza. Wcześniej wpadła jeszcze w Kozioł. Obrońca ŁKS-u momentalnie zdecydował się na mocny strzał, ale dobrze ustawiony był Paweł Łakota, który odbił futbolówkę.

Akcja się jednak nie skończyła i chwilę później znowu miejscowi mieli okazję. Tym razem Bąkowicz dogrywał, a z szesnastego metra uderzał Jan Kuźma. Łakota powstrzymał także jego.

Goście rzadko wychodzili ze swojej połowy. Gdy jednak wyszli, to wywalczyli rzut wolny. Z około dwudziestego metra uderzał Krystian Puton, ale wprost w Kucharskiego. Do przerwy 0:0.

Po zmianie stron na boisko wybiegła odmieniona Wisła. Wisła, która chciała atakować. W efekcie szybkie dwie żółte kartki złapali rywale i po jednym z wolnych zabrakło zabrakło niewiele.

W 62. minucie trener ŁKS-u dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawił się między innymi Łukasz Dynel, a kilkadziesiąt sekund później wywalczył rzut karny. Faulował Maksymilian Tkocz, który napomniany został żółtą kartką. Pewnie na gola jedenastkę zamienił Oskar Koprowski (1:0). Po chwili Tkocz przewinił znowu, ale w środkowej strefie boiska. Sędzia znowu wyjął żółty kartonik...

To nie złamało gości. W 83. minucie strzałem z linii szesnastki wyrównał rezerwowy Kamil Kargulewicz (1:1).
Gdy wydawało się, że będzie remis, to zaatakował ŁKS i za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym Wisła ukarana została karnym. Znowu wykorzystał go Koprowski (2:1). Tabela TUTAJ.

ŁKS II Łódź - Wisła Grupa Azoty Puławy 2:1 (0:0)

Bramki: Bramki: Koprowski 63 (k), 90+ (k) - Kargulewicz 83

ŁKS: Kucharski - Bąkowicz, Pawłowski, Koprowski, Radziński, Kuźmal (86 Kanon), Małachowski (46 Lorenc), Goncalvesl (62 Dynel), Zającl, Balongo (78 Sławińskil), Glapka (62 Młynarczyk). Trener: Marcin Pogorzała

Wisła: Łakota - Seweryś, Putonl, Retlewski (78 Kargulewicz), Janicki (70 Kołtański), Pavlas, Tkoczlll, Kumoch (Gałązka 70), Nojszewski (78 Szymański), Przywara, Klichowicz. Trener: Michał Piros

Żółte kartki: Zając, Goncalves, Sławiński, Kuźma – Puton, Tkocz

Czerwona kartka: Tkocz (za dwie żółte)

Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań)